Me Myself And I – „Takadum!”


2011.03.01

opublikował:

Me Myself And I – „Takadum!”

Pierwszy oficjalny album zespołu Me Myself And I zatytułowany „Takadum!” trafi w ręce niecierpliwie oczekujących fanów 3 marca 2011 r.

Na płytę składa się 10 piosenek. Są to zarówno utwory premierowe jak i klasyki stylu Me Myself And I – Skibaraba czy Mazurek. Wśród nowych kompozycji na szczególną uwagę zasługują Tykoptyk, ze względu na niezwykle ciekawą kompozycję oraz murowany hit – Route 666, znakomicie zaaranżowany w beatboxowym stylu cover, spopularyzowany przed laty między innymi przez grupę The Rolling Stones.

Na albumie dominują fantastyczne aranżacje, świetnie rozpisane i takoż wykonane partie wokalne. Niewątpliwym plusem jest także natychmiast wyczuwalna i udzielająca się słuchaczowi energia Artystów. Wszystkie te cechy zebrane razem powodują, że Me Myself And I pomimo, iż wydają pierwszą płytę, wcale nie brzmią jak debiutanci. Epatują raczej pewnością siebie co do obranego kierunku i wiarą we własną „muzyczną filozofię”.


Ten kto lubi muzyki słuchać, tańczyć przy niej czy przeżywać ją w inny sposób na pewno nie będzie zawiedziony. Promocję albumu wspierać będzie duża, ogólnopolska trasa koncertowa, która rozpocznie się w drugiej połowie marca a zakończy z początkiem maja 2011 r.

Tracklista:

1. Takadum Old

2. Skibaraba

3. Dodi

4. Tykoptyk

5. ŻO

6. Summertime

7. Route 666

8. Monkey Song

9. Mazurek

10. Takadum New

****

O Me Myself And I

Ich jedynym instrumentem jest głos. Śpiewają acapella, wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo soulowe wokalizy, oparte na beat boxowej rytmice. 3 osoby, tworzące muzykę której łatwo nie da się sklasyfikowad. Sami swoją twórczośd określają jako Human Beatbox lub Vocal Groove. Mają za sobą występy z tuzami światowej sceny jazzowej, są gośdmi dużych ogólnopolskich festiwali, koncertowali przed wystąpieniem Dalajlamy podczas jego pobytu we Wrocławiu, a jeden z ich utworów znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin. Zespół brał także udział w wielu przedsięwzięciach charytatywnych, wśród nich takie, które skierowane były do najmłodszych. Z uznaniem o ich twórczości wypowiadają się zagraniczni artyści – „Intrygujące i nowoczesne” – zgodnie stwierdzili Neneh Cherry i Burt Ford z zespołu CirKus po zetknięciu się w krakowskiej Alchemii z ich muzyką.

Me Myself And I to także obecni finaliści polskiej edycji programu Mam Talent. Zespół tworzą:

 

Michał Majeran [wokalista]

Jest wokalistą, absolwentem londyoskiej Royal College of Music. Interesuje się różnymi rodzajami muzyki. Szczególnie bliska jest mu muzyka jazzowa i gatunki pokrewne oraz … muzyka oratoryjna okresu baroku – występował m.in. jako kameralista w zespołach muzyki dawnej oraz solista w zespołach operowych. Brał udział w wielu festiwalach muzyki poważnej. Pracował jako nauczyciel śpiewu oraz jako aranżer i producent muzyki reklamowej. Jako muzyk sesyjny – również instrumentalista – brał udział w nagraniach i koncertach w kraju i za granicą.

 

 

Magdalena Pasierska [wokalistka]

Podstawy muzyki zdobywała grając na pianinie w szkole muzycznej. Studiowała Wokal jazzowy we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Podstawy technicznie zdobywała pod kierunkiem Marzeny Wojak. Uczestniczyła w wielu projektach muzycznych takich jak zespół Horn, Music in progress czy Sinusoidal.

Jest również autorem muzyki i aranżacji do poezji wrocławskiego poety Chrystiana Belwita.

 

Zespół występuje w składzie:

Magdalena Pasierska – głos

Michał Majeran – głos, realizacja dźwięku

Beatbox

Aktualnie współpracujący beatboxerzy: Pejot, Mando, Aivars, Saulik i L.O.S.

Polecane

Share This