Megadeth wznowił albumy z początku wieku


2019.02.16

opublikował:

Megadeth wznowił albumy z początku wieku

foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

Megadeth jest jednym z niewielu zespołów niezależnej sceny metalowej lat 80., która osiągnęła znaczny sukces komercyjny. Razem z Metalliką i Slayerem, są wymieniani jako twórcy thrash metalu. Nagrali piętnaście płyt studyjnych, wydali pięć albumów na żywo i sześć kompilacji. Koncertują po całym świecie od ponad trzech dekad. Ich fani to grupa najbardziej oddanych i najliczniejszych słuchaczy metalu.

Zespół Dave’a Mustaine’a wydał właśnie ponownie dwa albumy z poprzedniej dekady – pochodzący z 2001 roku „The World Needs A Hero” oraz o trzy lata młodszy „The System Has Failed”.

„The World Needs A Hero” to dziewiąty album studyjny amerykańskiej grupy thrashmetalowej Megadeth. Jego premiera miała miejsce w maju 2001 roku. Krytycy muzyczni ogłosili go powrotem grupy do do cięższego grania. Album zajął 16 miejsce na liście Billboard 200. Zyskał pozytywne recenzje w prasie na całym świecie i był porównywany z klasycznymi albumami grupy „Rust In Peace” i „Countdown To Extinction”. Wydawnictwo będzie dostępne na CD oraz pierwszy raz od 18 lat na winylu. Kompakt i digital zostaną wzbogacone o utwór „Coming Home” nagrany na żywo.

„The System Has Failed” muzycznie, był kontynuacją artystycznej linii poprzedzającej ją płyty, brzmiąc jeszcze bardziej thrashowo niż poprzednia. Album zyskał duże zainteresowanie zarówno wśród fanów, jak i dziennikarzy. Zadebiutował na 18 miejscu listy Billboardu. Reedycja będzie zawierać dwa bonusowe nagrania live – „Time / Use The Man” oraz „Conjuring”.

Polecane

Share This