Melanie Fiona ponownie w Polsce


2010.05.19

opublikował:

Melanie Fiona ponownie w Polsce

Nieskazitelne brzmienie głosu Melanie Fiony znane jest wszystkim chociażby z ostatniego utworu „Monday Morning”, który zdobywa właśnie szczyty list przebojów i serca polskich słuchaczy. Melanie Fiona, największe muzyczne odkrycie ostatniego roku, wystąpi 17 lipca w warszawskim Klubie Stodoła.

27-letnia artystka zadebiutowała w 2002 roku nagrywając własne demo i rozsyłając je do wytwórni muzycznych. W międzyczasie pracowała jako wokalistka studyjna. W 2008 roku wystąpiła na Festiwalu Reaggae Gold razem z Supa Dups. Jako support śpiewała już przed Kanyem Westem, a w tym roku odbywa światowe tournee z Alicią Keys. 23 kwietnia wystąpiła na rozdaniu Eska Music Awards 2010. Podczas gali artystka  otrzymała nagrodę w kategorii „Album Roku – Świat”.A

Debiutancka płyta artystki „The Bridge” ukazała się w czerwcu 2009 roku, w jednej chwili zdobywając ogromną popularność oraz uznanie światowej krytyki muzycznej. Przez cztery tygodnie znajdowała się na szczycie listy przebojów publikowanej przez magazyn „Billboard”.

Promujący album singiel „Give It To Me Right” długo utrzymywał się w międzynarodowych notowaniach, a kolejny hit Fiony „It Kills Me” zdobył nominację do Nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy występ wokalny artystki R&B”.

„The Bridge” w pełni odzwierciedla muzyczny dualizm piosenkarki. Jak wskazuje tytuł płyty, zawarte w niej utwory stanowią pewnego rodzaju pomost łączący klasyczny soul (inspiracją dla artystki byli m.in. Nat ‘King’ Cole, Sam Cooke) z nowoczesnym brzmieniem R&B, pop’u oraz reggae. W jednym z wywiadów Melanie Fiona wyznała, że ‘The Bridge’ przełamuje wszelkie bariery etniczne, społeczne oraz wiekowe.

Podczas koncertu 17 lipca w Klubie Stodoła w Warszawie specjalnie dla swoich fanów Melanie Fiona zaprezentuje na żywo największe przeboje „Monday Morning”, „Give It To Me Right”, „It Kills Me” oraz wiele innych mistrzowskich kompozycji, takich jak „Walk On By”, „Bang Bang”, „Teach Him”, czy „Please Don’t Go (Cry Baby)”.

Melanie Fiona

17 lipca 2010 r.

godz.20.00 – Klub Stodoła w Warszawie

Bilety do nabycia:

– na www.aart.pl, www.ticketonline.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

– w Klubie Stodoła, ul.Batorego 10, tel. 22 825 60 31, www.stodola.pl

– w kasie Teatru Bajka, ul. Marszałkowska 138, tel. 22 826 69 66, www.teatrbajka.pl

– w salonach Empik

– oraz pod numerem tel. 22 374 76 76

Polecane

Share This