Męskie Granie ma swój album


2011.06.24

opublikował:

Męskie Granie ma swój album

Ekskluzywny album, zatytułowany po prostu „Męskie Granie”, powstał z inicjatywy wybitnego fotografika, Tomka Sikory. Znalazło się w nim prawie 200 zdjęć jego autorstwa, które dokumentują niezwykłą atmosferę i emocje towarzyszce koncertom Męskie Granie. Unikalne wydawnictwo trafiło właśnie do salonów Empik i sieci Media Markt.

Tomek Sikora jest jednym z najważniejszych artystów fotografików w Polsce, autorem plakatów filmowych i teatralnych, a także twórcą zdjęć reklamowych. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw i 33 wydawnictwa autorskie. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii, m.in. dwukrotnie został wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie przez wiele lat mieszkał na stałe. Jego najnowsze autorskie wydawnictwo to album „Męskie Granie”, zawierający prawie 200 niezwykłych zdjęć wykonanych podczas zeszłorocznej trasy koncertowej.

„Dla mnie, fotografa, muzyka zawsze była napędem twórczym, zarówno na etapie powstawania pomysłu, jak i jego realizacji – mówi Tomek Sikora. – Cały jednak proces twórczy przebiega w kompletnej izolacji od późniejszego odbiorcy. Zawsze zazdrościłem muzykom kontaktu z publicznością. Uniesienie twórcze na scenie ma bowiem bezpośredni odbiór. Otwiera emocje tysięcy ludzi zebranych na koncercie”. Właśnie te emocje oraz pozytywną energię, która łączy wszystkich po obu stronach sceny, uchwycił na swoich zdjęciach artysta. Bohaterami jego prac są zarówno muzycy, przeżywający radość i uniesienie podczas występów, jak i reagująca na to wzruszeniem publiczność. „I tak zamyka się koło pozytywnej energii” – podsumowuje Tomek Sikora.

Sponsorem projektu Męskie Granie jest marka Żywiec.

Tego lata Męskie Granie zabrzmi w następujących miejscach:

Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem – 16 lipca

Warszawa, Koneser – 23 lipca

Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego – 30 lipca

Lublin, Błonie – 6 sierpnia

Gdańsk, Stocznia Gdańska – 13 sierpnia

Wrocław, Browar Mieszczański – 20 sierpnia

Poznań – 27 sierpnia

Polecane

Share This