Męskie Granie ruszy w Warszawie


2012.07.06

opublikował:

Męskie Granie ruszy w Warszawie

Warszawski Koneser wypełni się świetnymi dźwiękami i nową energią. Zagrają m.in. Leszek Możdżer i Tomasz Stańko, BaBu Król oraz Katarzyna Nosowska – dyrektor artystyczna projektu.

W tym roku Męskie Granie powraca w zaskakującej odsłonie. Dzięki udziałowi Katarzyny Nosowskiej, dyrektor artystycznej projektu, formuła wydarzenia otwiera się na nowe wrażliwości i muzyczne doznania. Na scenie pojawią się najlepsi polscy artyści reprezentujący odmienne style, przełamujący konwencje, nieustannie eksperymentujący z dźwiękiem. Zaproszeni twórcy są prawdziwi i bezkompromisowi. Chcą zachęcić publiczność do samodzielnego poszukiwania nowych brzmień oraz zapewnić jej wiele muzycznych wrażeń na najwyższym poziomie.

Pierwszy z koncertów tegorocznej trasy z pewnością będzie niepowtarzalny. Na warszawskiej scenie zagra dwunastu najwyższej klasy artystów. Przed publicznością staną mistrzowie jazzu, rocka, hip-hopu, reagge i elektro. Każdy z nich inspiracji szuka w wielu nurtach, miesza style i łamie schematy. Podczas jednego wieczoru spotkają się dziesiątki muzycznych historii i różnorodne perspektywy. Zagrają Leszek Możdżer i Tomasz Stańko, Pablopavo i Ludziki, Kamp!, BaBu Król, Marek Dyjak, Grabek, June, Muzykoterapia, a także sama dyrektor artystyczna – Katarzyna Nosowska. W tak doborowym towarzystwie pojawi się również zespół Crab Invasion – zwycięzca konkursu Nowe Męskie Granie. Specjalnym gościem koncertu będzie Wojciech Waglewski.


„Jesteśmy przekonani, że warszawski koncert Męskiego Grania będzie fantastyczny i dostarczy nam wszystkim wielu emocji. Dzięki zderzeniu artystów reprezentujących tak odmienne nurty, możemy spodziewać się zaskakujących występów, nietuzinkowych brzmień oraz twórczej energii” – mówi Marta Kuropatwińska, manager marki Żywiec.

Męskie Granie to więcej niż muzyka. Najlepsi specjaliści od obrazu stworzyli wyjątkowe otoczenie dla dźwięku. Scenografię zaprojektowała Małgorzata Szabłowska – jedna z najbardziej znanych architektek przestrzeni, za przygotowanie oprawy świetlnej odpowiada Paweł „Spider” Pająk. Atmosferę koncertów jeszcze w czasie ich trwania będzie się starał uchwycić na płótnie mistrz graffiti – Marek LOONEY Rybowski.

W tym roku koncertom będzie towarzyszyć Arcystrefa Żywca. Jest to przestrzeń zaprojektowana przez designera, Marka Mielnickiego, gdzie będzie można nie tylko odpocząć, ale również zapoznać się z dziedzictwem najbardziej znanej marki premium Grupy Żywiec. Na wszystkich, którzy będą chcieli na dłużej zachować atmosferę tego niezwykłego wydarzenia, czekają ubrania i gadżety z unikatowej kolekcji sygnowanej logo Męskiego Grania stworzonej przez jedną z najzdolniejszych polskich projektantek – Martynę Czerwińską.

Tego lata Męskie Granie zabrzmi w następujących miejscach:

Warszawa, Koneser –14 lipca

Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego – 21 lipca

Gdańsk, Ołowianka – 28 lipca

Poznań, Stara Gazownia – 4 sierpnia

Wrocław, Browar Mieszczański – 11 sierpnia

Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem – 1 września

Polecane

Share This