Męskie Granie ze Smolikiem, Nergalem, Sikorą i DJ Epromem


2010.05.31

opublikował:

Męskie Granie ze Smolikiem, Nergalem, Sikorą i DJ Epromem

Do projektu Męskie Granie, zainicjowanego przez markę Żywiec, dołączyło czterech artystów. Podczas letnich koncertów usłyszymy Andrzeja Smolika i Nergala, a publiczność rozgrzewać będzie DJ Eprom. Męskie Granie uświetni również multimedialna wystawa zdjęć Tomasza Sikory.

Po premierze singla Wszyscy muzycy to wojownicy przyszedł czas na ujawnienie kolejnych artystów Męskiego Grania. W Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Warszawie usłyszymy multiinstrumentalistę, mistrza zabawy dźwiękiem Andrzeja Smolika. Na Poznańskim koncercie Męskiego Grania wystąpi natomiast lider black metalowej grupy Behemoth – Nergal. Podczas całej trasy publiczność rozgrzewać będą pełne energii sety DJ-a Eproma. Muzycznym występom na scenie towarzyszyć będzie multimedialna wystawa zdjęć wybitnego fotografa Tomasza Sikory. Informacje o kolejnych artystach Męskiego Grania już wkrótce.


Andrzej Smolik muzyczna karierę zaczynał jako klawiszowiec w zespole Wilki. W roli kompozytora, muzyka i producenta współpracował z Tomaszem Stańką, Katarzyną Nosowską, Ścianką, Myslovitz, Robertem Gawlińskim, czy Krzysztofem Krawczykiem. Gdy chciano przypiąć mu łatkę wirtuoza drugiego planu, zaczął tworzyć autorskie projekty. Nagrywając trzy albumy i przygotowując kolejne aranżacje na potrzeby koncertów, z takimi osobowościami jak Jane Birkin, Gaba Kulka, Marika i Emmanuelle Seigner nieustannie dowodzi, że jest mistrzem przeplatania łagodnych przepełnionych pozytywną energią dźwięków.

Nergal lider black metalowej grupy Behemoth i Adam Darski zawadiacko uśmiechnięty absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego to – jak mówi – dwie strony tego samego medalu. Zespół Behemoth założył z Adamem Muraszką w 1991 roku mając 14 lat. Grupa ciężko pracowała na miano jednego z najważniejszych zespołów na scenie metalowej, nie uciekając jednak od dźwiękowych eksperymentów, takich jak np. wykorzystanie sekcji smyczkowych. Demoniczna charakteryzacja sceniczna, growling i  mocne brzmienie gitary to elementy, których podczas występu Nergala z pewnością nie zabraknie.

DJ Eprom a właściwie Michał Baj, mając niespełna 30 lat może poszczycić się  podwójnym Mistrzostwem Świata IDA i dwunastoma tytułami Mistrza Polski  ITF i IDA. Sety DJ-Eproma to pełne energii przemyślane kompozycje powstające przy użyciu gramofonów i całej gamy setupów. Kiedy stoi za konsolą panuje nad każdym dźwiękiem, kreując klimat kawałka, a osiągany efekt za każdym razem porywa publiczność.

Tomasz Sikora w poszukiwaniu tego co wyjątkowe, wędruje z aparatem po świecie od ponad 30 lat. Praktykował w paryskim studiu Kodaka, przez 10 lat był fotoreporterem  w Tygodniku Ilustrowanym Perspektywy. Jednocześnie tworzył zdjęcia do kalendarzy LOT i FSO i pracował nad jednym z jego najważniejszych projektów „Alicja w krainie Czarów”. W 1982 roku wyjechał do Australii, gdzie prowadził zajęcia w Victorian Collage of Arts i rozwijał swój warsztat fotografii artystycznej i reklamowej. Wystawy jego prac można oglądać w Europie, Azji, USA i Australii. Wspólnie z Andrzejem Świetlikiem dał początek Galerii Bezdomnej – pojawiającej się nieoczekiwanie w różnych miejscach ekspozycji zdjęć różnych twórców.

***

Męskie Granie to projekt zainicjowany i sponsorowany przez markę Żywiec, który tego lata odwiedzi Gdańsk, Katowice, Poznań, Kraków, Wrocław i Warszawę. Podczas 6 koncertów, będących ucztą nie tylko dla ucha, ale również dla oka, zaprezentuje się 13 artystów i 8 zespołów. Na jednej scenie pokażą czym jest Męskie Granie i co wyniknąć może ze spotkań, wydawałoby się zupełnie różnych artystów. Swój udział w projekcie dotychczas potwierdzili: Abradab, DJ Eprom, Maciej Maleńczuk, Nergal, Tomasz Sikora, Andrzej Smolik, Wojciech Waglewski. Projekt promuje singiel Wszyscy muzycy to wojownicy.

Koncerty:

Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska, ul.Doki 1 – 17 lipca

Katowice, Galeria Szyb Wilson, ul.Oswobodzenia  – 24 lipca

Poznań, Stary Browar, ul.Półwiejska 42  – 31 lipca

Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego, ul.Senacka 3  – 7 sierpnia

Wrocław, Browar Mieszczański, ul.Hubska 44 – 14 sierpnia

Warszawa, Centrum Kultury KONESER, ul.Ząbkowska 27/31– 21 sierpnia

Bilety w cenie 60 zł dostępne na: www.meskiegranie.pl, www.eventim.pl, w Salonach Empik oraz wszystkich punktach sprzedaży Eventim.

Polecane

Share This