MetalFest: dużo nowych, istotnych wiadomości


2013.06.15

opublikował:

MetalFest: dużo nowych, istotnych wiadomości

Niestety, ale gitarzysta The Dillinger Escape Plan miał wypadek parę dni temu i zespół został zmuszony do odwołania całej letniej trasy po Europie (w tym MF). Więcej informacji na ten temat tutaj.

Staraliśmy się zabookować zagraniczne zastępstwo, ale na niecałe dwa tygodnie przed festiwalem jest to niesamowicie trudne, ponieważ wszystkie zespoły mają już dawno ustalone trasy. Udało nam się za to zaprosić na MetalFest: Anti Tank Nun. I to ich zobaczymy pierwszego dnia na głównej scenie w towarzystwie min Accept, Down czy Kat & Roman Kostrzewski.

Anti Tank Nun (Goleniów/Poznań/Szczecin) Metal

W ostatniej chwili do składu MetalFest dołączył zespół Anit Tank Nun. Jest to projekt Titusa (Acid Drinkers), który ma na swoim koncie dwie doskonale przyjęte płyty długo grające oraz min występy min z Slashem czy Accept.

Miło nam poinformować, że w konkursie organizowanym przez T-Mobile Music „Zrób głośniej na MetalFest” wygrał zespół Scylla, który wystąpi na dużej scenie drugiego dnia festiwalu min w towarzystwie Volbeat, Satyricon i Entombed. The Black Hearts zajęli w tym konkursie drugie miejsce i zobaczymy ich w akcji na scenie stoner/rock n roll w czwartek.

Kolejną istotną nowością na MetalFest będzie namiot „Signing Session”. Będzie można zdobyć autografy czy zamienić szybkie dwa zdania z przktycznie wszystkimi zespołami zagranicznymi grającymi na festiwalu, a więc m.in. Volbeat, Helloween, Accept, Sodom, Hatebreed czy Entombed. Patronem tej akcji jest studio tatuażu Rock’n’Roll Tattoo!

 

Informujemy także, że to nie koniec akcji dla młodych zespołów!

Poszukujemy trzech zespołów, które otworzą Antyradio Stage każdego dnia! Więc jeśli gracie szeroko pojętego: rock n roll’a, thrash albo death-metal zapraszamy do zabawy. Więcej informacji o tym konkursie pod tym linkm.

Na festiwal niestety nie dotrze System Divide, który poinformował nas dosłownie kilka dni temu, iż ze względu na inne zobowiązania muzyków grających w tym zespole nie są w stanie dojechać do nas na czas swojego występu. W zamian zaproszony został zespół Materia.

Prezentujemy także specjalny spot promujący tegoroczną edycję.

Line up na MetalFest 2013 Open Air Polska:

Headliner’s: HELLOWEEN, ACCEPT, VOLBEAT

Down, Satyricon, Sodom, Hatebreed, Destruction, Entombed, Illusion, Finntroll, Kat & Roman Kostrzewski, Suicidal Angels, Cryptopsy, Onslaught, Unearth, Turisas, Exhumed, Red Fang, Arkona, Aborted, Veil Of Maya, Karma To Burn, Accuser, Hatesphere, Varg, Alpha Tiger, In Other Climes, Azarath, Corruption, The No-Mads, Vedonist, Belzebong, Wolf Spider, Elvis Deluxe, The Dead Goats, Antigama, Sceptic, Dragon’s Eye, J.D. Overdrive, The Sixpounder, Ass To Mouth, Terrordome, Thaw, Shame Yourself, Huge Ccm, Bullet Belt, Embrional, Devilish Impressions, Scylla, The Black Hearts, Materia.

Namiot afterparty: Bracia Figot Fagot, Times New Roman, Full Tandeta Sound System.

2 sceny, łącznie 60 zespołów, ponad 70 godzin muzyki !!


 

MetalFest 2013 Open Air Polska


OWR ”Sosina” Jaworzno, ul. Bukowska


Data: 20-22 czerwca 2013

Start: codziennie o 12:00, wejście na teren imprezy od 11:00. Koncerty będą trwały do 1:30 w nocy.

Bilety:Zaprasza Knock Out Productions.   

Polecane

Share This