Metallica chce walczyć z konikami


2016.12.06

opublikował:

Metallica chce walczyć z konikami

fot. P. Tarasewicz

James Hetfield wierzy, że Metallica jest w stanie wygrać walkę z konikami, którzy wykupują bilety na koncerty zespołu, a następnie sprzedają je w zawyżonych cenach w drugim obiegu. W wywiadzie udzielonym CTV frontman Metalliki mówił o konikach: – Ich działalność jest legalna i to nas frustruje. „Hej, właśnie sprzedaliśmy 10 tysięcy biletów. Gdzie one się podziały? Trafiły w jedno miejsce. Interesujące”. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tak się dzieje i robimy z tym, co możemy. Pod koniec dnia fani czują się oszukani i my również. Zdaniem Jamesa musi istnieć sposób na ukrócenie takiej działalności. – Technologia musi nam pomóc. Trudno uwierzyć, że nie możemy nic więcej zrobić.

Muzyk przyznał w trakcie tego samego wywiadu, że oprócz ludzi masowo wykupujących bilety na koncerty jego zespołu, by potem odsprzedawać je z zyskiem, denerwują go także internetowi trolle. – To jest szalony, fałszywy świat, w którym ludzie nie mówią, kim są i nie mówią ci tych wstrętnych rzeczy prosto w twarz. James poinformował także, że nauczył się ignorować krytykę pojawiającą się wokół niego i Metalliki w Internecie. – To pułapka, której można uniknąć. Wszystko co mam do powiedzenia to: „jesteśmy artystami. Koniec”.

Dwa tygodnie temu do sklepów trafił dziesiąty album Metalliki zatytułowany „Hardwired… To Self-Destruct”. Grupa zapowiada, że trasa koncertowa promująca materiał potrwa dwa lata.


Polecane

Share This