Metallica i Lou Reed szykują teledysk


2011.11.05

opublikował:

Metallica i Lou Reed szykują teledysk

„Wall Street Journal” donosi, że nominowany do Oscara reżyser stworzy teledysk do utworu „Iced Honey”. Premiera jeszcze w tym miesiącu.

***

Oficjalna premiera „Lulu”, wspólnego albumu Metalliki i Lou Reeda, miała miejsce 31 października. Wydawnictwo od samego początku wzbudza skrajne emocje. Czasami reakcje te przybierają niepokojące rozmiary.

Fani Metalliki grożą mi, że mnie zastrzelą tylko dlatego, że jestem na tej płycie – powiedział Reed. – Nawet jej nie słyszeli, a mówią mi o różnych torturach i chcą mojej śmierci.

***

„Lulu” to produkcja oparta na sztukach niemieckiego dramaturga Franka Wedekinda. Choć na krążku znajdzie się zaledwie dziesięć utworów, myli się ten, kto sądzi, że będziemy mieli do czynienia z krótkim materiałem. „Cheat On Me” i „Dragon” trwają po 11 minut; „Frustration” i „Little Dog” – po osiem”; wreszcie zamykający całość „Junior Dad” zamyka się w imponującym czasie 19 minut i 28 sekund.


Tracklista „Lulu”:

„Brandenburg Gate”

„The View”

„Pumping Blood”

„Mistress Dread”

„Iced Honey”

„Cheat On Me”

„Frustration”

„Little Dog”

„Dragon”

„Junior Dad”

– To małżeństwo zawarte w niebie, wiedziałem to od dnia, gdy po raz pierwszy zagraliśmy razem. „Och, człowieku, przede mną stoi ideał”, myślałem – mówił Reed na łamach czerwcowego „Rolling Stone”.

– To jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Pokazała nam, że wciąż możemy być całkowicie spontaniczni. Brakowało nam tego od lat, od, powiedzmy, lat 80. – powiedział z kolei gitarzysta Kirk Hammett w rozmowie z „Revolver”.

Polecane

Share This