Metallica już za 2 tygodnie wystąpi w ramach Sonisphere Fest 2012


2012.04.28

opublikował:

Metallica już za 2 tygodnie wystąpi w ramach Sonisphere Fest 2012

Koncert odbędzie się 10 maja na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Headlinerem jest Metallica, która pomiędzy innymi utworami, w całości zagra swój legendarny krążek „Metallica”, znany również jako Czarny Album.

Gościem specjalnym będzie Machine Head.

Czarny Album, wydany w 1991 roku, jest piątym krążkiem Metalliki – to właśnie on otworzył im drzwi do sławy i zagwarantował międzynarodowy sukces. Mega hity, takie jak: “Enter Sandman”, “The Unforgiven”, “Nothing Else Matters”, “Wherever I May Roam” i “Sad But True” zapisały się w umysłach fanów, a teledyski grane były na całym świecie przez MTV. W USA album 16 razy pokrył się  platyną, wyniki sprzedaży na całym świecie przekraczają 28 milionów płyty. Tej wiosny, również Polacy będą mieli wyjątkową okazję usłyszeć ten legendarny album w całości grany na żywo na Sonisphere Festival.W grudniu Metallica świętowała swoje 30-lecie grając kilka koncertów w San Francisco. Na każdym z czterech występów zagrali po jednym utworze (nigdy wcześniej nie granym ani nie wydanym) z sesji nagrywania płyty „Death Magnetic”. Zespół podzielił sie utworami z „Beyond Magnetic”, udostępniając je za darmo członkom MetClub w sieci, można je już nabyć w sklepach jako regularne CD.


Machine Head, założona w 1992 roku przez Robba Flynna kapela ma na swoim koncie już kilka albumów oraz DVD „Elegies”. Ostatnim krążkiem grupy jest wydany w 2011 roku „Unto the Locust”. Obecnie w skład zespołu wchodzą Adam Duce (bas i wokal), Robb Flynn (główny wokal i gitara), Phil Demmel (gitara) oraz Dave McClain (perkusja).

Za priorytet Machine Head stawia sobie tworzenie muzyki szczerej, prawdziwej i odważnej. Wszyscy słuchacze mogą być pewni, że każdy kolejny album grupy jest właśnie takim, jakim artyści chcieli go stworzyć. Ich występy charakteryzuje niesamowita energia, wspaniałe partie gitarowe i niebanalny repertuar.

Zakk Wylde, swoją karierę rozpoczął u boku Ozziego Osbourne’a, grali razem przez przeszło 20 lat. W 1998 powołał do życia Black Label Society – heavymetalową grupę, w której trzon stanowią: Nick Catanese oraz Mike Froedge. Zespół zdobył rzeszę wiernych fanów na całym świecie.

Francuska Gojira znana jest ze swoich eskstremalnych występów na żywo, które w połączeniu z proekologicznymi tekstami dają niesamowite wrażenie. Zespół pracuje nad swoim piątym albumem, który ma się ukazać na wiosnę nakładem wytwórni Roadrunner Records.

Na scenie Antyradia zagrają najważniejsze zespoły i postaci polskiej sceny muzycznej minionych lat – Acid Drinkers, Hunter oraz Luxtorpeda. Acid Drinkers to jedna z ikon polskiej muzyki rockowej, Hunter elektryzujący na żywo i Luxtorpeda – najnowszy projekt Litzy. To jeszcze nie koniec, wkrótce ogłosimy kolejny polski zespół.

SONISPHERE FESTIVAL 2012

Warszawa, Lotnisko Bemowo

Czwartek, 10 maja 2012

Metallica

Machine Head

Black Label Society

Gojira

Acid Drinkers

Hunter

Luxtorpeda

WEJŚCIE od 15:00


CENY BILETÓW: 

Golden Circle Early Entrance – 363 zł

Golden Circle – 308 zł

Trybuny – 308 zł

Płyta – 209 zł

Osoby niepełnosprawne – 209 zł

VIP – 748 zł

BILETY DOSTĘPNE na www.LiveNation.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży.

Polecane

Share This