Metallica pozwała zespół grający jej covery


2016.01.14

opublikował:

Metallica pozwała zespół grający jej covery

Muzyków Sandmana, kanadyjskiego zespołu grającego covery Metalliki, spotkała niedawno nieprzyjemna przygoda. 9 stycznia zespół grał koncert w miejscowości London w prowincji Ontario. Kiedy muzycy weszli do baru, w którym mieli występować, właściciel lokalu wręczył im dokumenty z liczącym 41 stron pozwem sądowym, którego przedmiotem jest logotyp Sandmana, stylizowany na logo Metalliki z okresu „St. Anger”.

Reprezentujemy Metallikę, znany na całym świecie multiplatynowy zespół zespół będący właścicielem wielu powszechnie znanych marek. Nazwa zespołu jest znakiem towarowym zarejestrowanym w krajach na całym świecie. Znak jest używany w stosunku do koncertów, nagrań studyjnych, odzieży i innego rodzaju towarów. Jednym ze znaków towarowych jest poniższe logo – czytamy na pierwszej stronie pozwu w tekście opatrzonym ilustracją przedstawiającą logotyp znany z ery „St. Anger”.

Muzycy Sandmana grają covery Metalliki od 1994 roku. To dla nich hobbystyczne zajęcie, pozwalające od czasu do czasu zagrać w jakimś barze za parę groszy lub kilka piw. Zespół deklaruje, że zmieni swój logotyp, obiecując jednocześnie, że nie zaprzestanie grania utworów Metalliki.

Polecane

Share This