Metalowy zespół Pawła Domagały i Piotra Roguckiego w tarapatach

Zobaczcie zwiastun komedii "Gotowi na wszystko. Exterminator".


2017.11.27

opublikował:

Metalowy zespół Pawła Domagały i Piotra Roguckiego w tarapatach

foto: mat. pras.

5 stycznia na ekrany kin trafi komedia Michała Rogalskiego zatytułowana „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Film opowie historię członków kapeli deathmetalowej z niewielkiej miejscowości Kochanowo. Zespół Exterminator zostaje wplątany w występy na gminnych festynach, podczas których każe mu się grać piosenki Kombi, Piaska i Mafii i innych artystów, o których można powiedzieć wszystko, ale nie to, że ich twórczość ma coś wspólnego z death metalem. W rolach głównych zobaczymy m.in. muzykujących aktorów Pawła Domagałę i Piotra Roguckiego, którym partnerować będą Piotr Żurawski, Krzysztof Czeczot, Sebastian Stankiewicz, Aleksandra Hamkało, Agnieszka Więdłocha, Dominika Kluźniak, Eryk Lubos i inni.

„Gotowi na wszystko. Exterminator” to adaptacja powieści Przemysława Jurka „Kochanowo i okolice”. Autor pierwowzoru odpowiada za scenariusz filmu. Poniżej prezentujemy jego zwiastun oraz opis fabuły przygotowany przez dystrybutora.

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert…

Polecane