Method Man & Redman na Hip Hop Kemp


2011.05.15

opublikował:

Method Man & Redman na Hip Hop Kemp

Ujawnianiu line-upu 10. edycji festiwalu z atmosferą towarzyszy przypominanie fascynującej historii legendarnego hip-hopowego eventu w Europie. To wszystko ma miejsce w piątki, zwane Błękitnymi, a każdy z nich przywołuje inną edycję. Tym razem, w ósmy Błękitny Piątek, który jest już przedostatnim odcinkiem kempowej historii, cofamy się w czasie zaledwie o dwa lata, do dni 20-22 sierpnia 2009.

Był czwartek 20 sierpnia, gdy na terenie festiwalowego miasteczka pod Hradec Králové pojawiło się kilkanaście tysięcy kempowiczów i kilkuset artystów. Gwiazdą tego wieczoru była Lady Sovereign, czyli czołowa przedstawicielka miejskiego brzmienia z Wysp. Interesujący był szczególnie repertuar hangarowy, gdzie w porywający sposób zaprezentowała się m.in. warszawska HiFi Banda. W piątek na scenie pojawił się m.in. Blak Twang, niekwestionowana legenda brytyjskiego rapu. Dzień, a właściwie wieczór skończył długo oczekiwany występ najbardziej charyzmatycznego członka Wu Tang Clan. Method Man swoim solowym show, w którym ujął zarówno klasyczne kawałki Klanu, jak i numery z innych projektów, na trwałe zapisał się w historii Kempu. Energii wytworzonej na scenie wystarczyłoby na oświetlenie całego Hradec!

Sobotni program był bardzo napięty – już wczesnym po południem na scenie pojawił się bardzo młody i jeszcze bardziej zdolny B.o.B. Bezpośrednio po wystąpił Planet Asia. Również niepowtarzalny Devin The Dude znakomicie wczuł się w kempową atmosferę. Ósmy Hip Hop Kemp mistrzowsko zakończyli La Coka Nostra, czyli kolektyw, który utworzyli raperzy znani z Non Phixion i House Of Pain. Wśród nich Ill Bill, który który już zameldował się na 10. edycji festiwalu Hip Hop Kemp w ramach projektu Heavy Metal Kingz. Polskę reprezentowali także beatboxer Blady Kris, TeTris, Pih czy zreaktywowany po prawie dekadzie Warszafski Deszcz (Tede & Numer Raz).

Aby tradycji stało się za dość… W tym roku organizatorzy festiwalu zdecydowali połączyć pamiętne występy czołowych graczy HHK 2007 i HHK 2009, dzięki czemu na głównej scenie 10. edycji Hip Hop Kemp wystąpią METHOD MAN & REDMAN! Zjednoczone siły charyzmatycznych ikon rapu Wschodniego Wybrzeża, scenicznych maszyn napędzanych `skunkiem`, to idealny wybór na podsumowanie 10 lat historii. Spróbujcie nie myśleć, co się stanie, gdy rozbrzmią pierwsze akty „Da Rockwilder”… Autorzy dwóch wspólnych płyt na pewno zagrają też sporo solowego materiału! Meth & Red ain`t nuthin to fuck wit!

Na głównej scenie wystąpi także jedyny w swoim rodzaju Grubson wraz z swoją załogą 3oda Kru. W 2009 ekipa koncertowała z użyciem soundystemu przy polu namiotowym, rok temu wypełnili po brzegi jeden z hangarów, a w tym roku, kilka miesięcy po premierze świetnego materiału „Coś więcej niż muzyka” nadszedł czas, by podbili mainstage. Na pewno zrobią „niezłą trzodę”!

Do line-upu dołączają także Homeboy Sandman, uznany undergroundowiec ze Stanów, Niemcy z Huss & Hodn, Czesi Tafrob & DJ Maztah oraz Słowacy Strapo & DJ Spinhandz.

W następny piątek, więc 20 maja przywołana zostanie historia ostatniej już edycji festiwalu Hip Hop Kemp, która miała miejsce pomiędzy 19 a 21 sieprnia 2010. Kto z artystów dołączy do bogatego, jubileuszowego line-upu, kto dostanie drugą szansę na to, by zrehabilitować się lub zaprezentować tak samo świetnie jak poprzednim razem przed kempową publicznością, wyjaśni się ostatecznie już wkrótce!

Bilety normalne i karnety VIP na festiwal w promocyjnych cenach można kupić

w Polsce w przedsprzedaży przez internet oraz punktach sieci Eventim.

Więcej informacji na stronach:

www.hiphopkemp.pl

www.facebook.com/hiphopkemppl

Polecane

Share This