Method Man sprawdzi Big Fat Mamę


2013.08.13

opublikował:

Method Man sprawdzi Big Fat Mamę

Czy słynnemu raperowi przypadnie do gustu jeden z najlepszych polskich zespołów funkowych? Podczas minionego festiwalu Coke Live Music Festival menedżerce zespołu Big Fat Mama udało się zainteresować najnowszą płytą formacji, czyli albumem „Music For Your Grandma” samego Method Mana.

{reklama-hh}

Spotkanie z Method Manem nie trwało długo, ale udało mi się w skrócie opisać muzykę oraz dokonania Big Fat Mamy – mówi Julita Pietrasiuk, menedżerka zespołu. Big Fat Mama sięga w swoim brzmieniu do korzeni nie obcych przecież hip-hopowi, być może zatem raper zainteresuje się Grubą Mamą – dodaje. Zespół wydał w maju debiutancki album „Music For Your Grandma”.

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest dla nas zainteresowanie naszą płytą ze strony środowisk hip-hopowych – mówi Mateusz „Matys” Samolong, wokalista i basista w Big Fat Mamie. Z czego to wynika? Funk to jedno z głównych źródeł hip hopu. Afrika Bambaataa, The Sugarhill Gang, Grandmaster Flash, to było pokolenie, które garściami czerpało od funkowego wujka Georga Clinton`a, Bootsy`ego, Sly`a Stone`a i Jamesa Browna. Wszystko rozwija się, dzięki łączeniu sprawdzonych wzorców i utrwalaniu tych lepszych. W muzyce, lepsze rozwiązania to te bardziej uduchowione – dodaje.

Big Fat Mama istnieje od ponad 10 lat. Przez cały ten okres zespół skupiał się przede wszystkim na koncertach, ma na koncie występy m.in. na Montreux Jazz Festival, The Tall Ship Races, Euro 2008 w Salzburgu, Festiwalu w Opolu czy na Przystanku Woodstock.

Polecane

Share This