Methood Man w marcu w Stodole


2009.11.04

opublikował:

Methood Man w marcu w Stodole

Koncert czołowej postaci ze składu Wu Tang Clanu odbędzie się 31 marca w warszawskim Klubie Stodoła! Bilety na to wydarzenie można już nabywać za pośrednictwem http://www.ticketpro.pl/, http://www.ticketonline.pl/ oraz http://www.eventim.pl/. Kosztują 99 zł (120 zł w dniu koncertu).

Method Man jest założycielem formacji Wu Tang Clan i jednym z najbardziej rozpoznawalnych członków tej najważniejszej rapowej grupy w dziejach. Działa także solowo oraz wspólnie z wieloletnim współpracownikiem Redmanem. Jego talent został zauważony już na wspaniałym debiucie grupy: „Enter The Wu-Tang: 36 Chambers” – Method Man był jednym z dwóch raperów, których solowe utwory znalazły się na tym krążku. Był także pierwszym muzykiem Wu Tangu, który doczekał się solowej płyty (1994 rok, w wytwórni Def Jam). Album „Tical” zadebiutował na wysokim czwartym miejscu amerykańskich list sprzedaży! Płyta spotkała się z powszechnym zachwytem wśród krytyków. Niedługo po wydaniu solowego debiutu Method Man został laureatem nagrody Grammy, za duet z Mary J.Blige „I`ll Be There For You/You`re All I Need”. W tym okresie swojej kariery Meth współpracował z legendarnym Tupac Shakurem (album „All Eyez On Me”) oraz nie mniej istotnym dla rozwoju gatunku Notoriousem B.I.G. (świetna płyta „Ready To Die”).

Drugi solowy krążek w dorobku Method Mana ukazał się w 1998 roku. Płyta „Tical 2000: Judgement Day” była zainspirowana w wielkim stopniu teoriami dotyczącymi spodziewanej przez wielu apokalipsy związanej z kończącym się wówczas tysiącleciem. Na albumie pojawiła się plejada doskonałych gości, oprócz członków Wu Tag Clanu z Method Manem współpracowali tacy artyści jak Chris Rock, Mobb Deep, Redman, D`Angelo czy nawet Janet Jackson.

Kolejnym sukcesem w karierze artysty okazała się trasa Hard Knock Life Tour, podczas której Method Man występował obok takich gwiazd jak Jay-Z, DMX czy Redman. Podczas tournee Redman i Method Man nagrali płytę „Blackout!” zawierającą takie przeboje jak „Cereal Killa” czy „Tear It Off”. Album był początkiem wspólnych sukcesów Method Mana i Redmana – artyści zagrali wspólnie w filmie „How High”, stając się tym samym jednym z najbardziej rozpoznawalnych duetów na hip-hopowej scenie. Ich status rapowych celebrytów potwierdził sitcom „Method & Red” dla Fox Television.

W 2004 roku ukazał się trzeci solowy krążek Method Mana „Tical 0: The Prequel”, uznawany za najbardziej mainstreamowy w jego karierze – głównie dzięki gościnnym występom tak uznanych pop-rapowych gwiazd jak Busta Rhymes, Missy Elliott czy P. Diddy. Powrotem do hip-hopowych korzeni Metha okazała się płyta „4:21: The Day After” (2006), na której artysta współpracował z plejadą doskonałych producentów, takich jak Havoc, Scott Storch, Allah Mathematics czy RZA (dawny kompan z Wu Tangu). Kolejny album w dyskografii Method Mana to kontynuacja współpracy z Redmanem na „Blackout! 2” (2009). Na 2010 rok planowana jest premiera solowego krążka Method Mana.

Równolegle z karierą muzyczną Method Man kontynuuje ścieżkę aktorską – występował m.in. w filmach „Copland” obok Sylvestra Stallone i Harveya Keitela, czy w obrazie „Powrót Do Garden State” wspólnie z Natalie Portman. Regularnie pojawia się w doskonałych serialach TV („The Wire”,  „CSI”, „Law & Order” czy „Twilight Zone”).

Polecane

Share This