Mezo zagrał charytatywny koncert na Zanzibarze


2021.02.03

opublikował:

Mezo zagrał charytatywny koncert na Zanzibarze

fot. P. Tarasewicz

W Polsce nadal obowiązują restrykcje, uniemożliwiające artystom występowanie przed żywą publicznością. Niektórzy zdecydowali się przenieść aktywność koncertową do sieci, inni czekają na poluzowanie obostrzeń i możliwość powrotu na scenę. Są jednak na świecie miejsca, w których można występować bez przeszkód i co ważne – gdzie docierają także artyści z Polski. Mieszkający obecnie na Zanzibarze były dziennikarz Canal+ Sport Żelisław Żyżyński opublikował na swoim twitterowym profilu krótkie nagranie z koncertu, który Mezo i Ewa Jach dali w minioną sobotę w Jambiani. U Żelińskiego możemy zobaczyć krótki fragment piosenki „Sacrum”. Znacznie dłuższe nagranie zawierające remix utworu „Aniele” pojawiło się na instagramowym profilu Mezo.

Grałem już dla Polaków 🎶🎤w wielu miejscach na świecie, ale to będzie mój debiut na Zanzibarze 🌴☀️ Gramy charytatywnie na rzecz lokalnych dzieci – zapraszał na kilka godzin przed występem Mezo.

Sprawdź także: Śliwa o tekście Mezo: „Czy ja muszę to czytać do końca? Naprawdę, Mezo, byłeś hardkorowy jak Onyx”

Fragmenty charytatywnego koncertu sprzed kilku dni zagranego przed tłumem widzów bez maseczek rodzą oczywiście masę pytań związanych z koronawirusem. „Na Zanzibarze zapomnieli o pandemii?” – zastanawiała się w poniedziałek redakcja Onetu, publikując tekst poświęcony podejściu mieszkańców Zanzibaru do pandemii i nazywając wyspę „ekstremalnie niebezpiecznym miejscem”.

Jesteśmy zszokowani niskimi standardami zdrowia i bezpieczeństwa na Międzynarodowym Lotnisku Abeid Amani Karume. Władze kraju zdają się wypierać istnienie COVID-19. Lotnisko na Zanzibarze jest gorsze, niż mogliśmy sobie wyobrazić ze względu na całkowity brak protokołów bezpieczeństwa COVID-19 – alarmuje cytowany w tekście ekspert Skytrax Edward Plaisted.

Polecane

Share This