Miasto Akona w Senegalu jest wzorowane na Wakandę z Czarnej Pantery Marvela


2020.08.12

opublikował:

Miasto Akona w Senegalu jest wzorowane na Wakandę z Czarnej Pantery Marvela

fot. mat. pras.

Przypomnijmy, że wokalista wybuduje własne miasto w Senegalu, przeznaczając na to sześć miliardów dolarów. Artysta nie sfinansuje naturalnie budowy z własnej kieszeni, ale z pieniędzy inwestorów. Pierwszy etap Akon City ma zostać ukończony do grudnia 2023 roku i w jego ramach powstaną m.in. drogi, hotel, szkoły, szpital oraz centrum handlowe. Obecne plany zakładają, że całość projektu uda się zamknąć do 2029 roku. Przy budowie Akon City poza rządem Senegalu artysta współpracuje z amerykańską firmą KE International. Akon City powstanie w pobliżu stolicy Senegalu, Dakaru.

SPRAWDŹ TAKŻE: Tekashi wciąż nagrywa. Pierwszy feat po opuszczeniu więzienia

 

We wtorkowej rozmowie podczas TMZ Live Akon powiedział, że centralnym punktem miasta ma być najnowocześniejszy szpital na pięć tysięcy łóżek. Jego budowa ma kosztować około miliarda dolarów. Szpital jest częścią pierwszego etapu budowy, który według Akon będzie obejmował również rezydencje, hotele, szkoły, posterunki policji i straży pożarnej, pas startowy i centrum handlowe.

Patrząc na grafiki przedstawiające projekty miasta, wiele osób wskazuje, że miasto przypomina komiksową Wakandę z „Czarnej Pantery„. Jak twierdzi Akon, to właśnie marvelowska Wakanda pomogła mu przekonać inwestorów i partnerów do zainwestowani w projekt ( na zdjęciu powyżej Akon City, na zdjęciu poniżej Wakanda)

 

Źródło: TMZ, Akoncity.com

Polecane


Share This