Miasto – nowa płyta „Każdy chce się bawić”


2011.09.12

opublikował:

Miasto – nowa płyta „Każdy chce się bawić”

Nie daleko pada reggae od punk-rocka. Kiedyś na polskiej scenie alternatywnej te gatunki zawsze występowały obok siebie. Było tak na festiwalach, koncertach ale i na płytach. Niemal każda szanująca się kapela punkowa musiała mieć na płycie chociaż jeden utwór reggae. Kulturą punkową inspirowali się też reggae`owcy, choćby Bob Marley czego efektem jego słynne „Punky Reggae Party”.

Do tej tradycji wydaje się nawiązywać bydgoski zespół Miasto. Biorąc pod uwagę fakt, że w 4 osobowym składzie zespołu, aż 3 osoby to muzycy popularnej reggae`owej grupy Dubska, jamajskie inspiracje są naturalne. Jednak Miasto to nade wszystko eksplozja koncertowej punkowej energii. Szalejący na scenie muzycy, tylko czasami sięgają po reggae`ową pulsację, grając zadziorne, melodyjne i ciekawie zaaranżowane punkowe piosenki.

Koncertowali z legendami polskiej sceny punkowej, zespołami Gaga/Zielone Żabki czy formacją 52UM Roberta Brylewskiego. Przez ostatnie miesiące przygotowywali swój nowy album „Każdy chce się bawić”, na którym gościnnie zaśpiewał Robert Brylewski.

Marcin „Mucha” Muszyński, wokalista zespołu Miasto i Dubska: Reggae gramy na co dzień w Dubska, tutaj natomiast spotykamy się, żeby robić konkretny, punkowy łomot. Sięgamy czasem po reggae, czy elementy tej muzyki, ale bez przesady. W Mieście robimy piosenki, które wymagają dużej ekspresji i pewnej dozy, nazwijmy to umownie, „szaleństwa”. Śpiewałem w Mieście zanim trafiłem do Dubska, które szybko zdominowało mój czas. Jednak ciągle powstawały piosenki z myślą o zespole Miasto. Znajdują się one na nowej płycie „Każdy chce się bawić”.

Gościnny udział w nagraniach wziął również Robert Brylewski. – To dla nas duży zaszczyt móc gościć na naszej płycie artystę tej rangi, na którego muzyce wszyscy się wychowywaliśmy i którego darzymy ogromnym szacunkiem. Robert zaśpiewał na płycie w jednej z naszych piosenek. Na albumie znajduje się też nasza wersja jednego z utworów IZRAELA: „Kapłani Szatana” w dość zaskakującej wersji, ale niech to będzie niespodzianka dla słuchaczy. – dodaje Mucha.


We wtorek, 13 września na łamach CGM.pl swoją premierę będzie miał klip do singlowego utworu „N M” formacji Miasto. Serdecznie zapraszamy!

Polecane

Share This