Michał Piróg komentuje coming out Andrzeja Piasecznego: „To ważne powiedzieć przed światem, kim się jest”


2021.05.09

opublikował:

Michał Piróg komentuje coming out Andrzeja Piasecznego: „To ważne powiedzieć przed światem, kim się jest”

– Piosenka „Miłość’’ jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą – powiedział Andrzej Piaseczny w wywiadzie dla Radia ZET.

– Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem – przyznał artysta.

O komentarz na temat ujawnienia przez muzyka orientacji seksualnej fani poprosili Michała Piróga. Znany tancerz, według doniesień sprzed lat miał być jednym z partnerów Andrzeja Piasecznego.

– Gratuluję Andrzejowi z całego serca. To ważne powiedzieć przed światem, kim się jest. Osoby heteronormatywne temu się dziwią i pytają: „po co?”. Pytają, bo nigdy nie musiały tej sfery przed światem skrywać. To wyzwolenie z ciemności, strachu i presji. Coś niesamowitego. Tego mu życzę. Żeby właśnie tak się teraz czuł. Zupełnie wolny – napisał Piróg.

 

Polecane

Share This