Michał Urbaniak, Leszek Możdżer i inni jazzmani na Thanks Jimi Festival 2012!


2012.04.30

opublikował:

Michał Urbaniak, Leszek Możdżer i inni jazzmani na Thanks Jimi Festival 2012!

Już od 9 lat Thanks Jimi Festival jest wrocławskim świętem gitary i rock’n’rollowego brzmienia. Na jubileuszową 10. edycję organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek poszerzających formułę Festiwalu. W tym roku zostanie on wydłużony i potrwa 2 dni – 1. i 2. maja, a w koncertach, oprócz gwiazd rocka, wezmą udział również wybitni jazzmani.

Pierwszego maja wrocławski Rynek zapełnią gitarzyści, którzy zagrają wspólnie m.in. “Hey Joe” Jimiego Hendriksa i podejmą próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Gitarową orkiestrę poprowadzi pomysłodawca imprezy Leszek Cichoński, a wspomogą go m.in. wybitni skrzypkowie – Michał Urbaniak oraz Michał Jelonek. Drugiego dnia Festiwalu Wyspa Słodowa należeć będzie do gigantów funky oraz jazzu. Wystąpi wybitny polski gitarzysta i kompozytor na codzień grający z Anną Marią Jopek – Marek Napiórkowski wraz ze swoim trio oraz z gościnnym udziałem Artura Lesickiego, gitarzysty mocno związanego z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Tego wieczoru będzie można zobaczyć także ZDENĔK BÍNA Acoustic Project. Zdenĕk Bína jest jednym z najbardziej kultowych muzyków czeskiej sceny, który popularność zdobył jako wokalista i gitarzysta czeskiego zespołu: -123min.

Na scenie Thanks Jimi Festival pojawi się jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich basistów Wojtek Pilichowski ze swoim najnowszym projektem Pi-Electro Step, w którym wykonuje nowe aranżacje standardów i swoich utworów, łącząc aktualne trendy muzyki electro i dub step. Koncert odbędzie się z gościnnym udziałem najlepszego polskiego pianisty jazzowego Leszka Możdżera.

Dwudniowy Festiwal zwieńczy koncert wirtuoza gitary basowej – Marcusa Millera, kilkukrotnego zdobywcy nagrody Grammy. Marcus Miller współpracował m.in. z Arethą Franklin, Lutherem Vandross, Milesem Davisem, ale także z Leszkiem Możdżerem. Istnieje spora szansa, że obaj artyści wystąpią razem także i na scenie Thanks Jimi Festival.

Ci, dla których muzyczna uczta na Wyspie Słodowej okaże się niewystarczająco długa, moga przybyć po koncertach głównych do Klubu Festiwalowego ŁYKEND, gdzie odbędą się koncerty nocne m.in Wojtka Pilichowskiego, Marka Napiórkowskiego z Arturem Lesickim oraz Zdenka Biny, połączone z Gitarowym Jam Session.

Wstęp do Klubu Festiwalowego jest bezpłatny. Bilety na koncerty gwiazd Thanks Jimi Festival można nabywać w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce.


Dla zarejestrowanych uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2012 przewidziano duże zniżki.

KUP BILET: 

Polecane

Share This