Michał W. usłyszał zarzuty. Wokaliście grozi nawet 10 lat więzienia


2021.10.19

opublikował:

Michał W. usłyszał zarzuty. Wokaliście grozi nawet 10 lat więzienia

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

Przed kilkoma dniami w mediach pojawiły się informacje, jakoby lider Ich Troje miał wyłudzić pieniądze od SKOK-u Wołomin. 15 lat temu muzyk miał pożyczyć od tej instytucji 2,8 mln pln, a następnie nie spłacać tej pożyczki. Według informacji podanej przez „Super Express” W. skłamał w kwestii swoich dochodów, zawyżając je, by uzyskać lepszą zdolność kredytową. W sprawę ma być zaangażowana jedna z byłych żon wokalisty. Michałowi W. grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Wokalista usłyszał dziś zarzuty niekorzystnego rozporządzenia mienia znacznej wartości wołomińskiego SKOK-u.

W celu uzyskania pożyczki podejrzany przedłożył nierzetelne pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela — ówczesnej żony podejrzanego – powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Lider Ich Troje komentuje sprawę oświadczeniem, w którym czytamy:

Prawdą jest, że byłem klientem SKOK Wołomin, który udzielił mi 15 lat temu kredytu, a który spłacałem. Ze względu na utratę płynności finansowej pojawiły się opóźnienia w spłacie przedmiotowego kredytu, jak również innych zobowiązań. Utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem, a łączenie mnie z medialną sprawą nieprawidłowości w SKOK Wołomin, w mojej ocenie, służy nagłośnieniu sprawy i ubarwieniu jej na czerwono. Przeżyję i to.

Polecane

Share This