Mielzky odpowiada na krytykę po premierze „Malibu Barbie”. „To nie jest kwestia hipokryzji, tylko dojrzałości”

"Jeśli ktoś zakładał, że będę gonił chłopaków z OIO czy Leosię z krzyżem i czosnkiem - błąd".


2023.01.19

opublikował:

Mielzky odpowiada na krytykę po premierze „Malibu Barbie”. „To nie jest kwestia hipokryzji, tylko dojrzałości”

fot. kadr z wideo

Dzisiejszej premierze singla „Malibu Barbie” promującego projekt „club2020” towarzyszyło sporo negatywnych emocji. Najbardziej oberwało się Mielzky’emu, którego część fanów oskarżyła o hipokryzję po odsłuchu numeru, a część jeszcze wcześniej – jak tylko światło dzienne ujrzała wiadomość, że artysta połączył siły z Young Leosią. „Malibu Barbie” to owoc współpracy wymienionej dwójki z Taco Hemingwayem, Okim, Dwoma Sławami i Otsochodzi. Mielzky ustosunkowując się do krytycznych komentarzy i zadanego na profilu TMI The Main Ingredient pytania czy „wstyd istnienia stojąc w tym korytarzu z lalką w dłoni”, nie tylko bardzo konkretnie odpowiedział, ale przy okazji przybliżył koncepcję „clubu2020”.

Nie czułem żadnego zażenowania. Wystarczy jedynie zrozumieć koncept „club2020”. Ponad dziesięcioro artystów w jednym miejscu przez sześć dni, spędzamy ze sobą 80% czasu i w większości tego czasu rapujemy. Z Otso, Taco, Sławami przecinaliśmy się już na wspólnych projektach. Jeśli ktoś zakładał, że będę tam siedział w kącie i nucił wersy z „Nas is like” – błąd. Jeśli zakładał, że będę gonił chłopaków z OIO czy Leosię z krzyżem i czosnkiem – błąd. Jeśli ktoś zakłada, że tak będą brzmiały moje solowe produkcje – błąd. Jeśli ktoś zakłada, że Leosia siedzi teraz w chacie i słucha SJNWJZ („Silnego jak nigdy, wk***onego jak zwykle” – przyp. red.), a ja odpalam świeże reggaetony – błąd – wylicza artysta.

To nie jest kwestia hipokryzji, tylko dojrzałości. Cytujemy numery sprzed dziesięciu lat („Żaden rap”), pięciu lat („Nowy klasyk”), jak gdyby wszystko zawsze było trwałe. Ja nie zmieniłem swojej wizji odnośnie moich solowych rzeczy. Tutaj akcja jest prosta, siedzieliśmy sobie wspólnie w studio akurat taką ekipą, piliśmy coś, była fajna atmosfera, padło hasło „piszemy rymy” – no to piszemy rymy. Niepotrzebnie dorabiamy tutaj jakieś ideologie. To, że akurat ten numer poleciał na singiel, wynika z jego repeat value, no i zapewne również właśnie z zróżnicowanego składu – ale takich konfiguracji będzie więcej, tam każdy sobie wbijał do studia i rzucał po cztery wersy, przez co powstała masa naprawdę zajebistych utworów.

Ja już jestem stary dziadek i wielokrotnie mówiłem, że te wyjazdy na domki uświadomiły mi jedno – radocha i wspomnienia > wszystko inne w grze. Bo ja świata nie zawojuję (no chyba, że myślicie że fan OIO czy Leo teraz siedzi w chacie i słucha moich płyt od startu) – ja znam swoje miejsce w grze i je bardzo lubię. Skoro będąc dzieciakiem miałem fun z robienia numerów z kolegami, którzy w 80% prawdopodobnie byliby przez Was określeni jako wacki – dlaczego teraz mam kalkulować, czy warto nagrywać z kimś, z kim fajnie mi się spędza czas? Like i said – dużo rzeczy się zmienia, ja znam swoją twórczość i wiem, co powiedziałem i kiedy – ale wiem też, że wiele rzeczy w bani na przestrzeni lat się zmieniało i nie ma w tym nic szokującego. Łatwo jest pisać o hipokryzji albo skoku na pieniądze (bo nikt nawet nie pomyśli, że gdy tak dużo osób robi coś z takim rozmachem to głów do podziału jest baaaaaaardzo dużo) – a trudniej skumać, że ktoś po prostu postanowił przy wódce porapować z znajomymi. Pozdrówka i polecam zbadać resztę materiału gdy ujrzy światło dzienne – podsumowuje Gruby Mielzky.

Polecane

Share This