Mietall Waluś w legendarnym studiu Abbey Road (wideo)


2018.04.10

opublikował:

Mietall Waluś w legendarnym studiu Abbey Road (wideo)

foto: Dawid Markiewicz

Abbey Road Studios, istniejące od 1931 roku to najsłynniejsze studio nagraniowe na świecie. Tu swoje największe przeboje nagrywały takie światowe gwiazdy jak The Beatles, U2, Pink Floyd, Oasis, Radiohead, Jamiroquai, Green Day, Iron Maiden, Spice Girls, Nightwish, One Direction, Florence + the Machine czy Adele. Niezwykle rzadko zdarza się, że przy Abbey Road goszczą artyści z Polski. Dotychczas jedynie Anna Maria Jopek oraz Krzysztof Herdzin wraz z orkiestrą „The Academy of St Martin in the Fields” mieli okazję nagrywania w tym legendarnym studiu. Do tego znamienitego grona dołączył – jako pierwszy polski muzyk rockowy i alternatywny – Mietall Waluś, znany m.in. z zespołów: Negatyw, Penny Lane czy Lenny Valentino.

Mietall jest zatem pierwszym artystą rockowym z Polski, który fizycznie pracował nad muzyką w Abbey Road oraz jednym z bardzo niewielu na świecie, którym pozwolona wejść tam z kamerami i zarejestrować wideo z tych nagrań. W efekcie powstał niezwykły muzyczny dokument zatytułowany „Moja rewolucja” – zapis pobytu i pracy Mietalla i jego zespołu nad singlem „Potrzebuję rewolucji” promującym podwójny album artysty zatytułowany „Dwie dekady”, który swoją premierę miał pod koniec 2017 roku.

Realizacją nagrania w Abbey zajmował się sam Chris Bolster, który współpracował m.in. z: Foo Fighters, Oasis, Ozzy Osborne’a czy Paula McCartneya, a za mastering odpowiedzialny był Christian Wright współpracujący m.in. z Radiohead, Coldplay czy Franz Ferdinand. Poza tym, w Abbey Road Mietallowi towarzyszyła firma Revolver Backline.

Polecane

Share This