Mike Shinoda z Linkin Park w hołdzie dla Chestera Benningtona

Niezwykle osobista, intensywna, przejmująca i intymna kolekcja piosenek.


2018.06.16

opublikował:

Mike Shinoda z Linkin Park w hołdzie dla Chestera Benningtona

foto: kadr z wideo

Niezwykle osobista, intensywna, przejmująca i intymna kolekcja piosenek Mike’a Shinody to hołd dla zmarłego Chestera Benningtona, przyjaciela i frontmana zespołu Linkin Park.

„Post Traumatic” to 16 piosenek, którym Mike Shinoda sam nadał brzmienie. Na albumie znalazły się kompozycje, w których gościnnie usłyszeć możemy m. in. hiphopowców Machine Gun Kelly, blackbear oraz grandson , jak również niezwykle utalentowaną wokalistkę K. Flay oraz doskonale znanego Chino Moreno z Deftones. Album spotkał się z doskonałym przyjęciem i otrzymał wiele pozytywnych recenzji, między innymi na łamach: Variety, Billboardu, Rolling Stone, The New York Times. Album promowały piosenki: „Crossing A Line”, „Over Again” i „Running From My Shadow”.

Utwory są bardzo osobiste, a wpływ na nie miała tragiczna śmierć Chestera Benningtona, frontmana zespołu Linkin Park i przyjaciela Mike’a. Poprzez pisanie piosenek Shinoda próbował poradzić sobie ze śmiercią tak bliskiej osoby. Jak mówił w jednym z wywiadów: – To nie jest podróż przez żałobę i mrok. To podróż wydobywająca mnie z żałoby i mroku. Mam nadzieję, że jeśli ktoś przeszedł to, co ja, dzięki tym piosenkom poczuje się mniej samotny.

Mike Shinoda jest też performerem, artystą sztuk wizualnych, mającym tytuł naukowy zdobyty w college’u. W 2005 roku stworzył projekt Fort Minor, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. W zespole Linkin Park Mike Shinoda osiągnął ogromne sukcesy: ponad 55 mln sprzedanych albumów, platyna w 34 krajach na 5 kontynentach, 62 milionów fanów na Facebooku i ponad 6,7 milionów subskrybentów na YouTube z 5,5 mld odtworzeń oraz dwie nagrody Grammy.

15 grudnia 2017 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo grupy, „One More Light Live”, stanowiące zapis ostatniej trasy Linkin Park z Chesterem Benningtonem.

ZapiszZapisz

Polecane