Mikromusic na inaugurację projektu muzycznego Dilmah


2014.06.25

opublikował:

Mikromusic na inaugurację projektu muzycznego Dilmah

Wraz z początkiem lata Dilmah startuje ze świeżym projektem muzycznym nawiązującym do rytmu natury wyznaczanym przez cztery pory roku. Pierwszymi artystami zaproszonymi do projektu jest grupa Mikromusic, która swoim utworem „Lato 1996” przenosi nas w sentymentalną podróż do najlepszych letnich wspomnień.

 

Mikromusic jest jedną z ciekawszych formacji młodego pokolenia polskiej sceny muzycznej. Nu-jazzowa stylistyka wrocławian sięga do różnych stylów, miedzy innymi do jazzu, trip hopu i popu. Trzecie, studyjne wydawnictwo zespołu ukazało się w drugiej połowie 2010 roku.

Dla twórców klipu, Natalii Jakubowskiej i Łukasza Gronowskiego, praca nad „Latem 1996” nie była pierwszym spotkaniem z Mikromusic. To właśnie oni są odpowiedzialni za video do piosenki „Takiego Chłopaka”, którą na YouTube obejrzało już ponad 3 miliony osób.

Tym razem plan filmowy został rozstawiony na samym krańcu Polski, na półwyspie helskim. W rolach głównych wystąpili: aktorka Olga Frycz oraz próbujący swoich sił przed kamerami model Filip Wiencek. Pierwszy klaps na planie padł o świcie, a zdjęcia zakończyły się dokładnie dobę później. Całość klipu oparta została na pomyśle powtarzalności motywów, które dla reżyserów stanowią kwintesencję wakacyjnego wyjazdu nad morze ze znajomymi. „Chcieliśmy używać powtarzalności kadrów i sytuacji, aby opisać większy odcinek czasu spędzanego przez naszych bohaterów. Zależało nam na stworzeniu wrażenia „dnia świstaka” opowiadają o swoim pomyśle twórcy teledysku.

{sklep-cgm}

Sentymentalna podróż do „Lata 1996” to dopiero pierwsza część projektu. Wraz z nadejściem kolejnych pór roku pojawiać się będą następne teledyski. Wciąż nie ujawniono, którzy polscy artyści będą autorami kolejnych singli, ale możemy być pewni, że Dilmah ponownie postawi na dźwięki ambitne i niebanalne.

Polecane

Share This