Mikromusic (wy)puszcza Oczko


2011.07.13

opublikował:

Mikromusic (wy)puszcza Oczko

Początkiem sierpnia będziemy mogli zobaczyć intrygujący klip do piosenki zatytułowanej „Oczko”, która na krążku ma zaszczytny numer 1. Będzie to animowano-plastelinowa wariacja na temat kobiecości.

Od kilku tygodni powstaje pierwszy w historii Mikromusic animowany teledysk, którego autorką jest wrocławianka Eliza Płocieniak-Alvarez. Artystka, z wykształcenia iberystka, sztuki animacji filmowej uczyła się w cenionym łódzkim studio Se-ma-for oraz w Szkole Filmowej w Madrycie. – Teledysk do „Oczka” to tradycyjna animacja lalkowa wykonywana metodą poklatkową i wspierana elementami 3D – opowiada autorka. Teledysk powstaje we współpracy ze studiem Box Postproduction. Efekty pracy tejże grupy grafików i filmowców poznamy już początkiem sierpnia.

Tymczasem, wszystkim niecierpliwym i tęskniącym za twórczością Mikromusic polecamy najbliższe koncerty zespołu. Kojących piosenek w wykonaniu wokalistki Natalii Grosiak będzie można posłuchać m.in. podczas tegorocznego Przystanku Woodstock oraz w ramach Filmowego Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Ponieważ w twórczości zespołu dominuje stylistyka nu-jazzowa, a kompozycje Mikromusic to głównie brzmienia jazzu, trip hopu i popu, w najbliższych miesiącach zespół uświetni swoimi występami także przeróżne jazzowe festiwale (nie tylko w Polsce!).

Koncerty Mikromusic:

22 lipca 2011 – Bohemia Jazz Festival in Prachatice, Czechy

23 lipca 2011 – Letnia Scena na Tarasach, Warszawa

4 sierpnia 2011 – Przystanek Woodstock, Scena Folkowa, Kostrzyn nad Odrą

15 września 2011 – Festiwal Młodzi i Film, Koszalin

24 września 2011 – Kieleckie Centrum Kultury, Kielce

7 października 2011 – Off Jazz Festiwal, Tczew

19 listopada 2011 – Festiwal Jazz Jantar, Klub Żak, Gdańsk

Polecane

Share This