Miley Cyrus protestuje przeciwko wyrokowi polskiego Trybunału Konstytucyjnego


2020.10.26

opublikował:

Miley Cyrus protestuje przeciwko wyrokowi polskiego Trybunału Konstytucyjnego

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

O czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał jeden z przepisów aborcyjnych za niezgodny z ustawą zasadniczą, piszą media na całym świecie. Nic dziwnego, że wieści o tym, co dzieje się u nas, docierają także do gwiazd ze Stanów. Sytuacja, w jakiej znalazły się Polki, poruszyła Miley Cyrus i jej fundację.

Na profilu założonej przez Miley organizacji Happy Hippie pojawił się post, będący cytatem z polskiego instagramowego konta @cielesne, którego autorka informowała o czwartkowym wyroku TK. Administratorzy profilu fundacji dodali do tego krótki komentarz, w którym napisali:

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju.

Niedługo po opublikowaniu wpisu na przez Happy Hippie Foundation Miley udostępniła go także stories na swoim koncie, które obserwuje 116 mln użytkowników Instagrama.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęca dziś wszystkich do wychodzenia na ulice i aktywnego protestowania przeciwko wyrokowi TK.

Sprawdź też: Miley Cyrus: „Kiedy myślałam, że album jest skończony, został po prostu skasowany”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Happy Hippie Foundation (@happyhippiefdn)

Polecane

Share This