Military Camp Festival 2011


2011.05.23

opublikował:

Military Camp Festival 2011

Leaves` Eyes, gwiazda tegorocznego Military Camp Festival, to norwesko-niemiecki zespół od lat oczekiwany w Polsce przez multum tutejszych fanów, który właśnie zakończył majową trasę po Niemczech z TARJĄ TURUNEN (ex- NIGHTWISH), a ma w składzie frontwoman nie ustępującą jej ani talentem, ani urodą – LIV KRISTINE ESPENAES. Grupa powstała w 2003 r., wydała dotychczas 4 płyty, z których najnowsza „Meredead” miała premierę zaledwie przed kilkoma tygodniami, a jest już – i niewątpliwie na długo pozostanie – jednym z najlepiej sprzedawanych i najgoręcej dyskutowanych wydawnictw spośród różnych podgatunków symfonicznego metalu. Występ LEAVES` EYES na MCF2011 będzie olśniewającą podróżą w świat pięknej, mocnej muzyki i zawartych w tekstach opowieści o zamierzchłej przeszłości Europy, a także wyobrażeń magicznych postaci, natomiast spektakularne efekty wizualne przeistoczą ten koncert w niezwykłe widowisko.

www.leaveseyes.de

Festiwal otworzą The Sixpounder z Wrocławia – tak nazywano duże działo, jakiego alianci używali podczas Drugiej Wojny Światowej, zatem początek imprezy będzie iście wystrzałowy. Zespół powstał na początku 2008 r., a ich kariera od 2010 r., kiedy to wystąpili na legendarnym niemieckim festiwalu Wacken stale nabiera tempa i zapowiada się już bardzo obiecująco, szczególnie po wydaniu kilka tygodni temu debiutanckiego albumu „Going to Hell? Permission Granted” – dużego ładunku kontrolowanej agresji w opakowaniu naprawdę chwytliwych melodii. Z tego wydawnictwa pochodzi m.in. utwór „Last True Cowboy Manifesto”, który doczekał się sprawnie zrealizowanego klipu koncertowego.

www.thesixpounder.com

Wcześniej ogłoszono: Barren Earth (Finlandia – supergrupa z członkami AMORPHIS, KREATOR, MOONSORROW i SWALLOW THE SUN w składzie), MIDNATTSOL (Norwegia/Niemcy) i DIGGER (Polska). W pon. 30 maja zostanie ogłoszony pełen skład wydarzenia (dojdą zespoły z zagranicy i Polski), ruszy też oficjalny profil na Facebooku i strona internetowa, gdzie będzie można znaleźć zawsze świeże informacje dot. festiwalu.

MILITARY CAMP FESTIVAL 2011

Warszawa, Amfiteatr w Parku Sowińskiego

pt. 2 września, wstęp: 16.00, start: 17.00

BILETY: 75 PLN do końca maja, 85 PLN od 1 czerwca do 1 września, 99 PLN w dniu koncertu; dostępne w sieci Eventim i ich placówkach w całej Polsce (aktualna lista tych miejsc na Eventim.pl), np. Media Markt, Saturn, EMPiK, bileteria Eventimu (Warszawa, Al. Jerozolimskie 25), a także w klubie Progresja (Warszawa, ul. Kaliskiego 15a, przy Wojskowej Akademii Technicznej)

Polecane

Share This