Miłosz Hated Rockandroll?


2011.10.04

opublikował:

Miłosz Hated Rockandroll?

Po raz kolejny dają o sobie głośno znać. Zespół The Poise Rite, który ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć na koncertach przed Portishead i Fleet Foxes na tegorocznym Malta Festival w Poznaniu oraz Wyclefem Jeanem na krakowskich Wiankach, tym razem pojawi się z prapremierą nowego projektu pt. „Milosz Hated Rockandroll” w Londynie.

W trakcie koncertu w londyńskim klubie HMV Forum, zespół wykona piosenki inspirowane tekstami Czesława Miłosza, przedstawione w niekonwencjonalny sposób z przekazem skierowanym do ludzi młodych, którzy być może po raz pierwszy zetkną się z twórczością znakomitego polskiego poety.

Koncert dopełni specjalnie przygotowana na tę okazję wizualizacja. Przestrzeń klubu wypełni obraz przygotowany przez producenta tworzącego visuale dla takich artystów jak: Will Gregory (Goldfrapp), Adrian Utley (Portishead) czy Aphex Twin.

Piosenki z koncertu trafią na najnowszy krążek zespołu. Znajdzie się na nim 8 lekkich utworów, ale zabarwionych jak to zwykle bywa w przypadku The Poise Rite gitarowym brzmieniem. Gościnnie na płycie wystąpi wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny, Julian Tulk. Rock Sound Magazine, tak napisał o nim w swojej recenzji: …To mistrzowska mieszanka emocji. To współczesny folk w najlepszym wydaniu…” 9/10. Folkowe zacięcie Juliana Tulk-a w połączeniu z zimno-falowym brzmieniem zespołu The Poise Rite, wprawi w zachwyt niejednego fana tych gatunków.

Prapremiera: 8 października, HMV London Forum

Posłuchaj album promo-mix – TUTAJ.

Projekt organizowany jest w ramach Polskiej Prezydencji 2011.

Polecane

Share This