Minitrasa Jeniferever coraz bliżej


2011.05.31

opublikował:

Minitrasa Jeniferever coraz bliżej

Jeniferever to jeden z najciekawszych post-rockowych zespołów ze Szwecji. Kapela, która porównywana była z The Appleseed Cast i Sigur Rós, została założona w połowie lat 90. przez Fredrika Aspelina, Olle Biliusa i Kristofera Jönsona w Uppsali. Skład kwartetu został potem uzupełniony przez Martina Sandströma.

Muzyka Jeniferever to połączenie delikatnych melodii, dynamicznych gitar i melancholijnego wokalu, czasami wzbogacane o brzmienie klawiszy. Na nowym albumie klimat mrocznej północy zazwyczaj przenikający utwory zespołu łagodnieje. Kompozycje są lżejsze i bardziej popowe i brzmią bardziej optymistyczne.

Najnowszy, trzeci w dorobku Jeniferever, album „Silesia” ukazał się 11 kwietnia. Pierwszy krążek „Choose a Bright Morning” został wydany w marcu 2006 roku. W 2009 roku światło dzienne ujrzała druga płyta – „Spring Tides”. Oprócz tego zespół ma na koncie trzy EP-ki – „Jeniferever” (2002), „Iris” (2004) i „Nangijala” (2008).

Zespół w przeszłości kilka razy koncertował w Polsce. Tegoroczne występy będą zwieńczeniem imponującej trasy, podczas której Jeniferever zagra w dwudziestu trzech krajach.

Myspace Jeniferever:

http://www.myspace.com/jeniferever

Dwa utwory z płyty „Silesia” udostępnione przez zespół:

http://soundcloud.com/monotreme-records/sets/jeniferever-dover-and-waifs

W Krakowie i Warszawie supportem Jeniferever będzie zespół Letters From Silence.

Letters From Silence jest jednym z najbardziej oryginalnych młodych zespołów gitarowych w Polsce. Formacja założona została w 2009 roku przez Wawrzyńca Dąbrowskiego (wcześniej w Brafaman) i Macieja Bąka (Monday Rebels).

Warszawska kapela swoje utwory opiera wyłącznie na dźwiękach gitary elektrycznej i akustycznej. Ascetyczny duet pozbawiony jest sekcji rytmicznej. Ich kompozycje wypełnione są grunge`ową chropowatością, folkowymi elementami i sporą dawką melancholii.

Letters From Silence na koncie mają na razie EP-kę Silence, która została wydana w lutym 2010 roku. Zespół zakończył prace nad debiutanckim albumem „No Plain Shortcuts”, który ukaże się 13 czerwca 2011 roku.

Zespół, pomimo krótkiego stażu, zabłysnął już na polskiej scenie muzycznej. Letters From Silence zdobyli Grand Prix konkursu młodych talentów na Festiwalu Programu IV Polskiego Radia w Piszu. Docenił ich także Piotr Metz, dziennikarz radiowej Trójki. Redaktor naczelny magazynu „Machina”, przyznał zespołowi Trójkowy Znak Jakości. W lecie 2010 roku duet wystąpił na scenie Young Talents podczas festiwalu Heineken Open`er w Gdyni.

Myspace Letters From Silence:

http://www.myspace.com/lettersfromsilence

Szczegóły koncertów:

06.06.2011 – Kraków, Pod Jaszczurami (Rynek Główny 8)

bilety: 25/30 złotych

06.06.2011 – Warszawa, Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)

Start: godz. 20:30 (wejście od 19:00)

Bilety: 25 złotych, w dniu koncertu 30 złotych – dostępne w Klubie Hydrozagadka (ul.11 Listopada 22), restauracji Vege Miasto (ul. Chmielna 9a) oraz sklepie LUKA BANDITA (ul. Chmielna 2)

– 07.06.2011 – Gdynia, Rockz (ul. Warszawska 5)

Start: godz. 20:00

Bilety: 18 złotych

Jako support wystąpi zespół Spoiwo

Polecane

Share This