Mirrorman i She.xist dla dzieci Czarnobyla (VIDEO)


2013.03.27

opublikował:

Mirrorman i She.xist dla dzieci Czarnobyla (VIDEO)

Zgodnie z zapowiedzią polsko-amerykańskiego duo tworzącego projekt ‘In The Fog’, premierę miał drugi singiel i video z doskonale przyjętego debiutanckiego albumu nagranego dla najbiedniejszych dzieci z Czarnobyla cierpiących na genetyczne  schorzenia serca w wyniku katastrofy nuklearnej w 1986 roku.

Drugim utworem promującym to niecodzienne wydawnictwo został ‘Castle In The Fog’, w którym użyto oryginalnych fragmentów pierwszego komunikatu telewizyjnego informującego o ‘awarii’ w elektrowni atomowej w Czarnobylu.

‘Castle In The Fog’ to doskonała wizytówka muzyczna projektu – od przejmujących partii gitary akustycznej i głosu She.xist po wszechobecną delikatną elektronikę wprowadzającą transowy, melancholijny klimat.

Mirrorman:„Castle In The Fog” to drugi utwór, który skomponowałem na płytę. Zwykłem mówić, że tego typu kompozycje piszą się same – gdy powstała partia gitary, wiedziałem jak poprowadzić resztę. Generalnie, pisanie muzyki do tego projektu jest unikalnym doświadczeniem. Zamykam oczy i widzę spojrzenie wszystkich tych dzieci, z którymi zetknąłem się realizując to przedsięwzięcie. Zapewne w wielu sytuacjach miałoby to odwrotny skutek, ale w tej konkretnej pozwala maksymalnie się skoncentrować i znaleźć odpowiednie nuty by opowiedzieć tę historię.”

Za stronę wizualną ‘Castle In The Fog’ odpowiada Piotr Topczyłko (www.puzonart.com.pl) , dla którego była to już druga produkcja video dla tego projektu. Warto wspomnieć, iż wcześniej artysta współpracował m.in. z Fokusem.

„Castle In The Fog” jest kolejną częścią historii, którą zaczęliśmy opowiadać w pierwszym singlu ‘Inertia’. Dlatego zdecydowaliśmy się ponownie na animowaną stylistykę, która pozwala nam pokazać zdecydowanie więcej i dobitniej. Piotr Topczyłko po raz kolejny idealnie przetłumaczył na obrazy nasze myślidzięki czemu całość stała się jeszcze bardziej emocjonalna” – powiedział Mirrorman.

Warto dodać, iż na końcu klipu zaprezentowana została pierwsza dwójka dzieci, które przeszły zabieg kardiochirurgiczny sfinansowany z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży albumu ‘In The Fog’

Mirrorman: „Jesteśmy w takiej fazie projektu, w której zaczynamy zbierać jego pierwsze owoce. Cierpliwie czekaliśmy na ten moment i jesteśmy dumni, że to wszystko zaczyna działać dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. To dopiero początek – uratowanych dzieci będzie więcej i jestem naprawdę dumny, że „In The Fog”, poza budowaniem świadomości ludzi w zakresie tego problemu, również aktywnie wpływa na zmniejszenie jego skali.”

Polecane

Share This