Miuosh kończy z rapowaniem?


2021.06.10

opublikował:

Miuosh kończy z rapowaniem?

fot. mat. pras.

W sieci pojawił się klip do premierowego utworu Miuosha i Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk zatytułowany „Doliny”. Choć nagranie zapowiada nowy album Miuosha, to nie usłyszymy w nim rapera. Czy to znaczy, że Miuosh kończy z rapem?

Bynajmniej! To odwrócenie dotychczasowego biegu wydarzeń, nowe poszukiwania i wyrażanie siebie z udziałem innych artystów. Wspólne działanie z wybitnymi artystami i odkrywanie do tej pory nieznanych planet. Miuosh nieustannie zaskakuje i zdawać by się mogło, że suspens to coś, co go nakręca. Nadchodzi album rapera bez rapowania, ale nadal z jego duszą (teksty) i sercem (muzyka) – czytamy w oficjalnym komunikacie towarzyszącym publikacji singla.

Sprawdź także: Bilon nagrał płytę w duecie. Pierwszy singiel i preorder już dostępne

“Pieśni współczesne” to projekt, w którym zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany w Europie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Bela Komoszyńska, Ralph Kamiński, Natalia Grosiak, Jakub Józef Orliński, Igor Herbut, Tomasz Organek, Julia Pietrucha, Król czy duet Kwiat Jabłoni.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii.

Dla liczącego niemal 80 lat Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń. Pierwsza muzyczna prezentacja to utwór “Doliny”, który został zrealizowany z udziałem Jakuba Józefa Orlinskiego oraz Marcina Wyrostka.

Na stronie piesniwspolczesne.com ruszyła przedsprzedaż dwóch edycji specjalnych albumu, które różnią się od wydania, które trafi do sklepów.

Polecane

Share This