Miuosh o Macie i jego albumie: „Słucham tego i mówię kur*a mać”


2020.01.26

opublikował:

Miuosh o Macie i jego albumie: „Słucham tego i mówię kur*a mać”

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Miuosh będzie jednym z kolejnych gości Marcina Flinta w jego podcaście Flintesencja. Dziś prezentujemy Wam fragment rozmowy, w której raper wypowiada się na temat Maty i jego debiutanckiego albumu.

– Ja takich rzeczy nie lubię mówić, bo nie czuję się autorytetem ani dla słuchaczy rapu w tym kraju, dla raperów też raczej nie, ale dla mnie takim świeżym powietrzem na tej scenie i nadzieją tego wszystkie jest Mata. To jest gość, który jak chce sobie zrobić jaja to robi to naprawdę na świetnym poziomie i ze smakiem i jak chce nawinąć coś na poważnie, to robi to naprawdę na poważnie. Poza tym odrzucił wszelkie konwenanse rapowe. Bo na przykład jak ja zaczynałem, to mi zarzucano to, że jestem z bogatego domu. Nie wiem czym to było generowane bo wcale tak nie jest – bo nie pochodzę z bogatej rodziny i nie mieszkałem w „domkach”, tylko w mieszkaniu z rodzicami. A tutaj okazuje się, że liczy się to jak piszesz i co piszesz i ile jest w tym jakiejś siarki, tego pazura. I ten młody to ma – mówi w rozmowie z Flintem, Miuosh.

Przypomnijmy, że w piątek do sklepów trafił najnowszy album Miuosha, zatytułowany „Powroty”.

Trzy lata po premierze albumu „POP” Miuosh wraca z nowym materiałem zatytułowany “Powroty”. Ósmy solowy album artysty to 11 utworów, które dotykają najważniejszych i najbardziej przełomowych momentów w jego życiu. Napisaną w trasie płytą katowicki muzyk powraca do kamieni milowych swojej muzycznej i prywatnej podróży przez życie i świat – dotyka wewnętrznych problemów, decyzji i deklaracji, rozlicza sam siebie i podsumowuje swoje dotychczasowe kroki i potknięcia.

Album promowały trzy single – tytułowy „Powroty”, „BLSKSTR” nagrane z Paluchem oraz najnowszy – „Motyle” z udziałem Igo.

„Powroty” to album wymykający się kategoriom, łączący to, co mogliśmy już u Miuosha usłyszeć, z tym czego, zupełnie się po nim nie spodziewaliśmy. Za muzykę na albumie odpowiada on sam, ale także Maciej Sawoch, Michał Kush i Kuba Karaś (The Dumplings). Producentem albumu jest Michał Fox Król, który swoim nietuzinkowym podejściem zadbał o nadanie wyraźnego i ostrego brzmienia tej swoistej mieszance rapu, popu, muzyki elektronicznej i rockowej.

Jak zawsze ważnym elementem całości są goście – Mela Koteluk, Natalia Nykiel, Igo, The Dumplings, Mateusz Konieczny i Paluch. Oprócz poznańskiego rapera, który razem z Miuoshem współpracował już dwukrotnie niemal dekadę temu, reszta gości zaszczyciła jego utwory swoją obecnością po raz pierwszy.
Trasa koncertowa promująca „Powroty”:

02.02 – Kraków, Studio
07.02 – Warszawa, Progresja
08.02 – Łódź, Wytwórnia
15.02 – Gdańsk, B90
16.02 – Olsztyn, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych
21.02 – Zielona Góra, Kawon Piwnica Artystyczna
22.02 – Wrocław, A2
27.02 – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
07.03 – Białystok, Zmiana Klimatu
13.03 – Rzeszów, Pod Palmą
14.03 – Poznań, Tama
15.03 – Bielsko-Biała, West
19.03 – Lublin, Klub 90
28.03 – Katowice, MCK

Polecane

Share This