„Młody Matczak” jeszcze nie trafił do sklepów, a już jest platynowy

Do premiery jeszcze ponad miesiąc.


2021.08.16

opublikował:

„Młody Matczak” jeszcze nie trafił do sklepów, a już jest platynowy

fot. P. Tarasewicz

Mata robi kolejny spektakularny krok w karierze. Oczywiście zdarzali się przed nim artyści, którzy już przed premierą mogli się pochwalić platynowymi płytami za swoje krążki, ale reprezentant SBM Labelu dokonał tego wyjątkowo wcześnie. „Młody Matczak” trafi do sklepów 21 września, tymczasem album już dziś przekroczył 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, co pozwala na przyznanie mu statusu platynowej płyty. Przypominamy, że złoto „pękło” zaledwie sześć godzin po odpaleniu preorderu. Co będzie dalej? Czy przed wydaniem krążka raper „dobije” do podwójnej platyny? Zobaczymy.

„Młodego Matczaka” promują póki co trzy single, w tym diamentowy „Kiss cam (podryw roku)”. Mata odbierając Fryderyka za Fonograficzny debiut roku (album „100 dni do matury”) opowiedział o okolicznościach napisania tego numeru.

Napisałem tę piosenkę dla takiej dziewczyny i tydzień temu poszliśmy na bilard generalnie. A teraz mam dwa Fryderyki, to może pójdziemy na kręgle w przyszłym tygodniu. Na koniec chciałem powiedzieć jeszcze coś bardzo ważnego dla mnie: hip-hop – powiedział raper, unosząc triumfalnie dwie statuetki w górę.

Polecane

Share This