Młodzi muzycy i czołowi producenci spotkali razem

W Warszawie odbyły się warsztaty muzyczno-producenckie Coke Live Fresh Noise 2010


2010.04.30

opublikował:

Młodzi muzycy i czołowi producenci spotkali razem

W Warszawie w ramach dwóch weekendowych sesji warsztatowych półfinaliści programu Coke Live Fresh Noise spotkali się w studiu muzycznym z duetem producenckim Plan B. i raperem O.S.T.R. a także gośćmi specjalnymi: Leszkiem Biolikiem oraz Marcinem Borsem (na zdjęciu). Podczas pierwszego warszawskiego spotkania studyjnego z cyklu Coke Live Fresh Noise z najbardziej uznanymi producentami w kraju mieli szansę pracować muzycy rockowi. Druga warszawska sesja warsztatowa zgromadziła artystów hip-hopowych. Kolejnym, po warsztatach, etapem konkursu będzie głosowanie i konkurs finałowy 21 maja, na którym zobaczymy pięć formacji, które zdobędą największą liczbę głosów internautów i jury.

Uczestnicy warsztatów Coke Live Fresh Noise zostali wybrani spośród ponad 1000 wykonawców, którzy zgłosili się do konkursu Coke Live Fresh Noise w tym roku. Zainteresowanie konkursem było największe w czteroletniej historii programu.

W warszawskim studiu pojawiło się w sumie 15 projektów: Heroes Get Remembered, Irena, MAIGRA, Aczkolwiek, SAWBLADE, Amsel Dj Gregg, Honorata Skarbek, Eliminacja RAP, BiszOerKay, The4ce D4s, Jarza, Mardi Gras, The Evergreen, Kabat-Pędzi-Jamroży oraz Sound Sensation.

Uczestnicy warsztatów spotkali się z Markiem Piotrowskim i Bartkiem Królikiem z Planu B. oraz raperem O.S.T.R. Spotkania ze słynnym duetem producenckim, odpowiedzialnym m.in. za sukces duetu Sistars, czy ostatnią płytę Agnieszki Chylińskiej, były okazją do poruszenia takich zagadnień jak m.in. targetowanie muzyki, współpraca z wytwórniami, charakterystyka rozgłośni radiowych, rola Internetu w promocji artysty, czy budowanie wizerunku. Część warsztatów, którą poprowadził O.S.T.R., dotyczyła m.in. techniki gry, rozwijania warsztatu, pracy nad brzmieniem i poszukiwania tożsamości muzycznej oraz produkcji beatów.

Jako goście specjalni na warsztatach pojawili się Leszek Biolik (sesja dla artystów rockowych), oraz Marcin Bors (sesja dla artystów hip-hopowych). Leszek Biolik, muzyk znany z zespołów Republika i Wilki i producent albumów takich artystów, jak The Car Is On Fire, Fiolka, czy Robert Gawliński, opowiedział o pracy z Robertem Gawlińskiem nad najnowszym albumem artysty „Kalejdoskop”. Nakłaniał uczestników warsztatów do poszukiwania oryginalności, analizował zalety home recordingu, mówił o sposobach promocji nieznanego zespołu, aranżacji utworu (mix i mastering) i technikach poszukiwania nagrań. Marcin Bors jest producentem debiutanckiego albumów Gabrieli Kulki „Hat, Rabbit” oraz „Ano” zespołu Biff (oba albumy wydane w 2009 r.), a także najnowszych albumów zespołów Muchy („Notoryczni debiutanci”, 2010) i Lao Che („Prąd stały / Prąd zmienny”). Pod jego okiem powstawały albumy grupy Hey i Katarzyny Nosowskiej. Obecnie Marcin Bors pracuje nad najnowszym albumem zespołu Myslovitz. Uczestnikom warsztatów opowiedział m.in. o pracy z artystami hip-hopowymi, z którymi miał szansę spotkać się w studiu. Pochylił się też nad zagadnieniem tradycji muzycznej w Polsce i Stanach Zjednoczonych i najciekawszymi,  jego zdaniem, produkcjami ostatnich lat. Mówił o nagrodach polskiego rynku fonograficznego, a także roli młodych artystów i zadaniach, jakie stają przed debiutantami jako osobami, które będą współtworzyć lokalny rynek.

Wielką zaletą warsztatów była, jak co roku, część praktyczna: unikalna możliwość przyjrzenia się swojej muzyce i pracowania nad jakością brzmienia z najlepszymi specjalistami z branży.

Od 26 kwietnia od godz. 15:00 do 6 maja 2010 do godz. 15:00 na stronie coke.pl/cokelivefreshnoise będzie trwało głosowanie na trzech artystów, którzy wraz z dwójką artystów, których wskaże Komisja Konkursowa, wystąpią na finałowym koncercie Coke Live Fresh Noise w Warszawie 21 maja w towarzystwie gwiazd polskiej muzyki.

Zwycięzca Coke Live Fresh Noise 2010 zagra na Coke Live Music Festival 2010 – dwudniowej imprezie ze światowymi gwiazdami i kilkudziesięciotysięczną publicznością. Na laureata czeka ponadto 10 000 PLN na zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego i sesja nagraniowa.

Profile wszystkich 20 uczestników warsztatów konkursu Coke Live Fresh Noise można obejrzeć na stronie http://www.coke.pl/cokelivefreshnoise/Artysci.aspx?tab=54

Więcej informacji oraz filmy i zdjęcia z warsztatów dostępne są także na stronie dla fanów Coke Live Fresh Noise: http://www.facebook.com/cokelivefreshnoise

*****

COKE LIVE FRESH NOISE 2010 – KALENDARZ:

Konkurs Coke Live Fresh Noise będzie przebiegał trzyetapowo. Pierwszy etap Coke Live Fresh Noise trwał do 23 marca.

W tym czasie na portalu Coke Live Fresh Noise młodzi muzycy zakładali profile (do 10 marca), umieszczali swoją muzykę oraz komentowali mp3 dodane na stronie przez innych artystów. Akademia oraz użytkownicy portalu wybrali na koniec dwudziestu wykonawców, którzy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez członków Akademii w Krakowie i Warszawie. Etap drugi – warsztaty muzyczno-producenckie – na których tradycyjnie pojawili się goście specjalni (Marcin Bors i Leszek Biolik) – zakończą się 10 maja, kiedy Internauci i

Jury spośród wszystkich uczestników warsztatów wyłonią 5 finalistów programu. Trzeci, ostatni etap rozpocznie wielki koncert finalistów w Warszawie 21 maja, a zakończy wybór zwycięzcy Coke Live Fresh Noise 2009 14 czerwca. Zwieńczeniem czwartej edycji programu będzie występ jego zwycięzcy na Coke Live Music Festival w Krakowie.

Polecane