Moby sprzedaje swoją kolekcję płyt

Artysta w ciekawy sposób argumentuje swoją decyzję.


2018.06.12

opublikował:

Moby sprzedaje swoją kolekcję płyt

foto: kadr z wideo

Moby postanowił sprzedać prywatną kolekcję płyt obejmującą wydawnictwa z autografami, tłoczenia testowe oraz rzadkie płyty z różnych gatunków muzycznych. W wywiadzie dla „Consequence of Sound” artysta zdradził, że całkowity dochód ze sprzedaży zasili fundusz Komitetu Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej, amerykańskiej organizacji promującej dietę wegańską jako sposób na minimalizowanie skutków chorób cywilizacyjnych. Zasoby artysty trafią do sklepu Reverb, gdzie będzie można je nabyć już od czwartku.

To wszystkie nagrania, które kupiłem, kochałem i które odtwarzałem oraz woziłem ze sobą po całym świecie – reklamuje swoją kolekcję Moby. Dlaczego artysta zdecydował się na taki krok? – Wszystko co kochamy, w końcu znika. Uznałem, że dlaczego nie miałbym stać się częścią tego procesu i nie pomóc organizacji, której naprawdę na nas zależy? – mówi w rozmowie z „Consequence of Sound” Moby.

Dyskografię artysty zamyka tegoroczny album „Everything Was Beautiful, and Nothing Hurt”, o którym Artur Szklarczyk pisał na naszych łamach: „To wielka, mądra i… piękna płyta…”. 

 

Tagi


Polecane