Monotonix wraca na dwa koncerty – wygraj bilety!

Sensacja OFF Festival 2009 znów w Polsce.


2009.12.13

opublikował:

Monotonix wraca na dwa koncerty – wygraj bilety!

Monotonix (IL) wraca do Polski na dwa koncerty w ramach kolejnej, tym razem dwudniowej edycji OFF Festival Club.

Trio z Izraela zagra 17.12 w Warszawie i 18.12 w Katowicach, prezentując materiał z najnowszego krążka „Where Were You When It Happened” (Drag City, 2009).

Mamy dla Was po dwa podwójne zaproszenia na każdy z koncertów (w Warszawie i w Katowicach) – jak je zdobyć wyjaśniamy pod koniec tekstu…

Show Monotonix był prawdziwą sensacją czwartej edycji najważniejszego festiwalu alternatywnego w Polsce, która odbyła się między 6-9 sierpnia w Mysłowicach. Dyrektor Artystyczny OFF Festival, Artur Rojek, zapowiadał miażdżące wrażenia, ale to, co uczestnicy festiwalu zobaczyli w piątek 7 sierpnia na scenie Miasta Muzyki przekraczało ich wyobrażenia, a z pewnością nie mieściło się w standardowym rozumieniu pojęcia „koncert”.


Takiego widowiska nie widzieliśmy w Polsce chyba nigdy. Wokalista grupy całkowicie zawładnął publicznością, która od samiutkiego początku koncertu była mu całkowicie poddana. Nosiła go (na rękach, na plecach, na bębnie, na stołku), słuchała bezgranicznie (robiąc miejsce na kolejne popisy, siadając, krzycząc i machając rękami pod jego dyktando) czy wreszcie potulnie oddając posiadane przez siebie przedmioty (beret, peruki). Choć wielokrotnie obawialiśmy się o życie muzyków i co aktywniejszych członków publiki, z całą pewnością to jeden z najlepszych koncertów drugiego dnia Off Festivalu.” – napisał recenzent Interii

„[kapela] zamieniła scenę Miasto Muzyki w miejsce zwariowanego performance`u – zeszła z instrumentami, w tym i perkusją, między publiczność, po czym dała rockowy show, w którym kpiny ze scenicznych póz gwiazd lat 70. mieszały się z prostymi riffami a la MC5 i Black Sabbath.” opisywał R. Sankowski z Wyborczej

Obok MONOTONIX zagrają:

Mitch & Mitch with Igor Krutogolov play Zelig Rabitchnyak (PL, IL)

Po raz pierwszy na żywo wspólny projekt największych showmanów z Polski oraz Igora Krutogolova z zespołu Kruzenshtern i Parohod, jednej z najbardziej szalonych grup z Izraela. Formacja zagra premierowy materiał.

Bajzel (PL) niewiarygodne i profesjonalne one man show jednej z najbardziej intrygujących postaci na polskiej scenie alternatywnej

Dwudniowa edycja OFF Festival Club:

17 grudnia – Warszawa, Centralny Basen Artystyczny

18 grudnia – Katowice, klub Cogitatur

Wejście: 18.00

18.30 Bajzel

19.30 Mitch and Mitch with Igor Krutogolov play Zelig Rabitchnyak

21.45 MONOTONIX

Ceny biletów:  45 zł w przedsprzedaży, 55 zł w dniu koncertu

Dostępne w sieciach sprzedaży: http://ticketpro.pl/, http://eventim.pl/, www.ticketportal.pl

***

OFF Festival Club to cykl koncertów klubowych sygnowanych marką OFF Festival, zainicjowany zimą 2008 roku. Sukces artystyczny i frekwencyjny trzeciej edycji festiwalu zachęcił organizatorów do zaproponowania jego fanom spotkań z najlepszą muzyką alternatywną także w czasie oczekiwania na kolejną imprezę w Mysłowicach.

Pierwszą gwiazdą OFF Festival Club 19 grudnia 2008 była amerykańska formacja DEERHOOF, obok której zaprezentowali się przedstawiciele polskiej sceny niezależnej: CONTEMPORARY NOISE SEXTET, KRISTEN i EMITER.


Entuzjastyczne reakcje publiczności w wypełnionym po brzegi katowickim Jazz Klubie HIPNOZA i świetne recenzje w mediach potwierdziły, że powołanie do życia cyklu OFF Festival Club było świetnym pomysłem, który warto kontynuować. Na wrocławskiej edycji 19 kwietnia w klubie Bezsenność pojawiła się – po raz pierwszy w tej części Europy – legenda punk rocka: THE BUTTHOLE SURFERS. U boku bezkompromisowych Teksańczyków zagrały polskie zespoły PLUM i MATERAC.

Specjalne wydania OFF Festival Club odbyły się także w ramach OFF Festival 2009. Na scenie w Miejskim Centrum Kultury w Mysłowicach wystąpili: kultowa formacja WIRE (UK) oraz THESE NEW PURITANS (UK), ERRORS (UK), MAHJONGG (USA), THE COMPLAINER & THE COMPLAINERS (PL), PARISTETRIS (PL), MUARIOLANZA (PL) i PAWILON (PL).

***

Wygraj bilety na Monotonix, Mitch & Mitch i Bajzel!

Aby wygrać podwójną wejściówkę na koncert w Warszawie lub Katowicach wystarczy podać nazwę innego niż OFF festiwalu w Polsce (lub na świecie) na którym, podczas tej samej edycji wystąpił Bajzel i Mitch & Mitch.

Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do poniedziałku (14 grudnia) do godziny 23:59 pod adresem: redakcja@cgm.pl. W temacie maila prosimy wpisać jedynie słowo „Monotonix” i nazwę miasta, w którym chcecie iść na koncert (np.: Monotonix – Katowice). Poza poprawną odpowiedzią prosimy podać Imię i Nazwisko oraz numer telefonu. Wyniki podamy już we wtorek.

Prosimy o nie powielanie odpowiedzi – jedna osoba (jeden numer telefonu) może przysłać tylko jedną odpowiedź. Odpowiedzi zdublowane będą ignorowane.

Polecane

Share This