Morbid Angel na Metal Hammer Festival


2011.02.16

opublikował:

Morbid Angel na Metal Hammer Festival

Już 10 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się kolejna edycja Metal Hammer Festival. Główną gwiazdą imprezy będzie Judas Priest, który po raz pierwszy i ostatni wystąpi w Polsce w swoim klasycznym składzie. Kolejnym zespołem, który obok Tank i Vader potwierdził swój udział na festiwalu, jest amerykański Morbid Angel!

Morbid Angel to kultowa już formacja na death metalowej scenie, której początki sięgają 1984 roku. Grupa ma na swoim koncie 7 studyjnych płyt, z czego ostatnia, „Heretic” ukazała się w 2003 r., to właśnie albumy tej formacji osiągnęły najwyższą sprzedaż w historii death metalu, z czego ich trzecia płyta – „Covenant”, znalazła ponad 127 000 nabywców w samych tylko Stanach, co czyni ją najlepiej sprzedającym się albumem w tym gatunku. Gitarzysta zespołu, Trey Azagthoth znalazł się na pierwszym miejscu w podsumowaniu magazynu Decibel w kategorii „najlepszy death metalowy gitarzysta wszech czasów”.

A jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał najnowszy album w dorobku formacji! Grupa do studia weszła 22 czerwca, zeszłego roku, a nagrania odbyły się w Mana Studios, na Florydzie, gdzie wspomagał ich Erik Rutan. Nowy album ukaże się w barwach Season Of Mist. Natomiast już 5 marca grupa wystąpi na Scion Festival w Stanach, a kolejne koncerty odbędą się w maju, czerwcu i sierpniu. Oprócz Japonii, zespół odwiedzi wtedy także Singapur, Australię oraz Europę i to właśnie poczas europejskiego etapu trasy, Morbid Angel wystąpi na jednym koncercie w Polsce, podczas którego na pewno nie zabraknie nowych utworów! Obecnie zespół obok Treya Azagthotha tworzą: wokalista i basista David Vincent, perkusista Pete „Commando” Sandoval oraz Thor Anders Myhren (alias Destructhor), który towarzyszy zespołowi na trasach koncertowych.

METAL HAMMER FESTIVAL 2011

10.08.2011

Katowice, Spodek, godz. 14.00

Wejście od godz. 13.00

JUDAS PRIEST

MORBID ANGEL

VADER

TANK

goście specjalni

Bilety już w sprzedaży na: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl.

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):

Loża – 400/ 450 zł

Sek. H i J – 275/ 300 zł

Sek. czerwony i niebieski do X rzędu – 170/ 185 zł

Sek. niebieski od XI rzędu – 140/ 150 zł

Płyta (miejsca stojące) – 155/ 170 zł

 

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl/metalhammerfestival

Polecane

Share This