Morgan Heritage pierwszy raz w Polsce!


2012.04.14

opublikował:

Morgan Heritage pierwszy raz w Polsce!

Morgan Heritage są czymś więcej niż legendarnym zespołem reggae. To rewolucja, rodzina, siła natury i grupa pięciu niezależnych artystów w muzycznej misji. Prawdziwe połączenie pomiędzy historią roots a wyprawą niezbadaną ścieżką w stronę muzycznej przyszłości bez stylistycznych ram. Ich pierwszy polski koncert 11 sierpnia to bez wątpienia jeden z najważniejszych punktów programu tegorocznej edycji Ostróda Reggae Festival.

W składzie Morgan Heritage zobaczymy wokalistkę Unę Morgan, wokalistę Petera Morgana, wokalistę i klawiszowca Roy’a „Grampsa” Morgana, gitarzystę „Lukesa” Morgana oraz grającego na instrumentach perkusyjnych „Mr. Mojo” Morgana. Dzieci ikony reggae Denroy’a Morgana zbliżają się do new wave, punka, hip-hopu, dancehallu czy R&B, ale wszystkie ich muzyczne poszukiwania osadzone są w brzmieniu, które mają we krwi – roots reggae. To nuty płynące z jamajskich dancehallowych sound systemów oraz nowojorskich hip-hopowych boom-boxów.

Urodzeni na Brooklynie i dorastający w Springfield w Massachusetts, zostali wychowani w bardzo muzycznym duchu i byli eksponowani na wiele różnych muzycznych wpływów. Od założenia w 1990 roku zespół wydał wiele przebojowych singli oraz 15 albumów. Początkowo jako oktet złożony z ośmiu z dwudziestu dziewięciu dzieci Morgana, zaczęli nagrywać z ojcem na początku lat 90-tych.

Debiutancki singiel „Wonderful World” został wyprodukowany przez Denroy’a i ujrzał światło dzienne w 1999 roku. Bardzo dobrze przyjęty koncert podczas Reggae Sunsplash Festival na Jamajce w 1992 roku doprowadził do podpisania ich pierwszego kontraktu z MCA i zaowocował wydaniem debiutanckiego albumu „Miracles” (1994). Krótko po wydaniu kolejnego albumu „Protect Us Jah” (1997) Morgan Heritage zredukowali skład do pięciu osób.

Albumy „Don`t Haffi Dread” (1999) oraz „More Teachings” (2001) to kontynuacja roots reggae, podczas gdy „Three in One” (2003) poszerzył ich brzmienie o efekt współpracy z punkową grupą Good Charlotte. Na „Full Circle” (2005) usłyszycie jamajski przebój „Tell Me How Come”. Rok później ukazał się koncertowy album „Live: Another Rockaz Moment”.

Ich ostatnia produkcja to “Mission in Progress” (2008) z singlami „Faithful” i „Raid Rootz Dance”. Próbą podsumowania dotychczasowej działalności jest kompilacja „The Journey Thus Far”. Morgan Heritage mają na swym koncie również dwa DVD: „Live in London” oraz „Live over Europe 2003”.

Grupa współpracowała z wieloma czołowymi współczesnymi artystami i DJ’ami jak m.in. Capleton, Junior Kelly, Luciano, Gentleman czy Beres Hammond.

Morgan Heritage obecnie pracują nad nowym albumem. W międzyczasie członkowie zespołu skupiają się również na własnych solowych projektach. Gramps Morgan wkrótce wydaje swój kolejny solowy album „Life Too Short”.

Peetah i Gramps również razem koncertowali, odwiedzając m.in. Przystanek Woodstock w 2011 roku.

Jesteśmy dumni z pierwszej polskiej wizyty tej niezwykłej muzycznej rodziny, która da pokaz swojego wyjątkowego talentu podczas Ostróda Reggae Festival 11.08, w dniu polskich obchodów 50 rocznicy uzyskania przez Jamajkę niepodległości.

Polecane

Share This