„Morowe Panny” zagrają w Parku Wolności


2012.07.17

opublikował:

„Morowe Panny” zagrają w Parku Wolności

Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, a także inne znane wokalistki już 28 lipca wystąpią w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego podczas koncertu organizowanego w ramach corocznego cyklu „Pamiętamy ‘44”. Piosenkarki zaśpiewają autorskie teksty, inspirowane historiami kobiet z czasów Powstania Warszawskiego, w wyjątkowych aranżacjach Dariusza Malejonka i Maleo Reggae Rockers. Wszystkie utwory pochodzą z najnowszego wydawnictwa muzycznego MPW – „Morowe Panny”.

Projekt „Morowe Panny” narodził się w ubiegłym roku i spotkał z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Na lipcowy koncert, zorganizowany na Krakowskim Przedmieściu, przybyły tłumy wielbicieli muzyki. Wokalistki – Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona i Paresłów porwały wówczas warszawiaków, a swoimi utworami wzruszyły ich do łez.

Dlatego Muzeum Powstania Warszawskiego postanowiło kontynuować projekt muzyczny „Morowe Panny”, a tegoroczne obchody rocznicowe przybliżą ideę dzielnych dziewczyn – zarówno tych z czasów Powstania Warszawskiego, jak też współczesnych.

Na jednej scenie, w Parku Wolności MPW, pod koniec lipca zaśpiewają znane i cenione polskie wokalistki. Do ubiegłorocznych „Morowych Panien” dołączyły w tym roku: Anita Lipnicka, Halina Mlynkova, Katarzyna Groniec i Paulina Przybysz.

Tytułową Morową Panną jest każda z dziewczyn zaangażowanych w projekt. To dzielne, niezależne kobiety, reprezentujące różne style i gatunki muzyczne. Łączy je wielki szacunek do historii i niesamowita wrażliwość, która zaowocowała wyjątkowymi utworami muzycznymi, do których wysłuchania zapraszamy wszystkich w sobotę 28 lipca – powiedział Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Piosenkarki zaśpiewają autorskie kompozycje inspirowane historiami kobiet z Powstania Warszawskiego. Za stronę muzyczną projektu, tak jak i w roku ubiegłym, odpowiada Darek Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers.

Koncert Morowe Panny odbędzie się 28 lipca 2012 roku, o godz. 20.00, w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego.

Polecane

Share This