Mosqitoo na antenie radiowej Czwórki


2011.01.22

opublikował:

Mosqitoo na antenie radiowej Czwórki

Radiowa Czwórka zaprasza na kolejny koncert promujący młode polskie zespoły. Już w sobotę, 22 stycznia, będzie można wysłuchać i obejrzeć występ duetu Mosqitoo. Koncert będzie emitowany w audycji Pauliny Przybysz i Tomka Koncy „Ministerstwo Dźwięku”.

Gościem audycji „Ministerstwo Dźwięku” o godzinie 15.00 będzie Mosqitoo – duet elektro pop, który tworzą producent i kompozytor Rafał Malicki oraz wokalistka i autorka tekstów Monika Głębowicz. Zespół powstał w 2002 roku i ma na swoim koncie trzy albumy: „Mosqitoo Music” (2005), „Black Electro” (2007) oraz najnowszy, wydany w 2010 roku „Synthlove”. Wkrótce ma ukazać się czwarta płyta duetu – „Dziun”. Zespół jest także zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, m.in. Superjedynki za najlepszą płytę alternatywną na KFPP Opole, III miejsca na festiwalu Top Trendy 2005 czy II miejsca w Debiutach Opolskich.

Styl Mosqitoo to nowoczesna, inteligentna muzyka taneczna – potężne rytmy i zimne elektroniczne brzmienia inspirowane synth popem oraz takimi wykonawcami jak Kylie, Kraftwerk czy Roisin Murphy, z którą wspólnie zagrali trasę koncertową po Polsce w 2008 roku.

Sobotniego koncertu będzie można nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale także obejrzeć. Czwórka na Wizji dostępna jest m.in na platformie n (kanał157), platformie Cyfra (kanał 145) oraz w sieciach kablowych Toya, TELPOL, Telsat TV Chopin.

„Ministerstwo Dźwięku” to audycja nadawana w soboty w godz. 15.00-16.00, w której prezentowane są młode, polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom muzycznym oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Polecane

Share This