Motörhead wznawia kolejne tytuły


2019.04.01

opublikował:

Motörhead wznawia kolejne tytuły

fot. mat. pras.

Pamięć o Motörhead wiecznie żywa. Aby ją pielęgnować, BMG przygotowało serię kolejnych wznowień katalogu zespołu. Do sprzedaży trafiły właśnie reedycje płyt wydanych w latach 1995 – 2010. „Sacrifice”, „Overnight Sensation”, „Snake Bite Love”, „Everything Louder Than Everything Else”, „We Are Motörhead”, ukazały się na CD i winylach, koncertowe „Live at Brixton Academy” jedynie na CD. Do sprzedaży trafiło również DVD „25 and Alive Boneshaker”.

Więcej informacji na temat wznowień płyt Motörhead znajdziecie tutaj.

„Sacrifice”

Wydany w 1995 roku 12. studyjny album znakomitej formacji Motörhead. Jednocześnie jest „Sacrifice” ostatnim materiałem, jaki formacja Lemmy’ego Kilmistera nagrała w czteroosobowym składzie – Lemmy/Phil Campbell/ Würzel/ Mikkey Dee. To jedna z ulubionych płyt lidera kapeli z lat 90. Tytułowa kompozycja przez lata stanowiła wstęp do perkusyjnego solo na koncertach Motörhead.

„Overnight Sensation”

Na wydanym w 1996 roku 13. studyjnym albumie „Overnight Sensation” legendarna grupa Motörhead powróciła do trzyosobowego składu i wyszło jej to na dobre. Wyjątkiem było też zdjęcie zespołu na okładce, co zdarzyło się po raz pierwszy od kilkunastu lat. Album zebrał świetne recenzje i znalazło się na nim parę wybitnych utworów, chociażby „Crazy Like A Fox”.

„Snake Bite Love”

Czternasty studyjny album legendarnego zespołu Motörhead, któremu aż do końca istnienia w 2015 roku szefował charyzmatyczny Lemmy Kilmister. „Snake Bite Love” miał premierę w 1998 roku i był nieco bardziej rockandrollowy od poprzedników. Wyróżniał się na nim zwłaszcza otwierający numer „Love For Sale”.

„Everything Louder Than Everything Else”

Legendarna grupa Motörhead najjaśniejszym blaskiem lśniła podczas występów na żywo. Dowodem na to, chociażby prezentowana podwójna płyta koncertowa „Everything Louder Than Everyone Else”, którą zarejestrowano podczas występu w The Docks w Hamburgu 21 maja 1998 roku, na trasie promującej album „Snake Bite Love”. To z pewnością jedno z najwspanialszych koncertowych wydawnictw w historii rocka i metalu.

„We Are Motörhead”

Wydany w 2000 roku 15. studyjny album legendarnego zespołu Motörhead był jednym z najostrzejszych, jakie kapela nagrała w całej swojej historii. Ozdobą „We Are Motörhead” obok „See Me Burning” i kompozycji tytułowej jest cover Sex Pistols „God Save The Queen”, zilustrowany przezabawnym teledyskiem.

„Live at Brixton Academy”

Zapis jubileuszowego koncertu legendarnej grupy Motörhead z londyńskiej Brixton Academy, w której wielokrotnie wcześniej występowała. Ćwierćwiecze zespołu zostało zapisane na dwóch płytach. Koncert odbył się 22 października 2000 roku, a jubilaci zaprosili na niego kilkoro gości.

Na scenie pojawił się były gitarzysta kapeli Fast Eddie Clarke, Doro Pesch, Whitfield Crane z Ugly Kid Joe i Brian May. Trio zagrało wybór najwspanialszych utworów ze swojej kariery.

Polecane

Share This