Motörhead ze specjalnym wydawnictem na Record Store Day


2019.04.13

opublikował:

Motörhead ze specjalnym wydawnictem na Record Store Day

foto: mat. pras.

Na fanów Motörhead czeka dziś nie lada niespodzianka. W związku z Record Store Day do sprzedaży trafiły ekskluzywne, limitowane 7-calowe winylowe single „Overkill” i „Bomber”. Oba wydawnicrwa doczekały się ślicznych wydań na picture discach.

W ramach celebracji 40-lecia przełomowych albumów „Overkill” i „Bomber” – kto wie czy nie najgłośniejszych i najbardziej niepokornych rockowych premier 1979 roku – tytułowe single trafią najpierw do dystrybucji cyfrowej. Ukazały się już one 8 marca, a więc równo w 40 lat po pierwszej winylowej premierze 7-calowego singla „Overkill”.

Okazałe podwójne wydanie singlowych picture-disców to rozkładana okładka, ilustrowana zdjęciami grupy, autorstwa Paula Slattery’ego. Są to fotografie wykonane 8 lutego 1979 roku na tle ikonicznego muralu logo Motörhead przy Harrow Road w londyńskim Paddington.

Aby lepiej poczuć klimat, jaki towarzyszył Ianowi „Lemmy’emu” Kilmisterowi, Eddie’emu „Fast” Clarke’owi oraz Philowi „Philthy Animal” Taylorowi w pamiętnym 1979 roku, warto przypomnieć sobie klasyczne archiwalne nagranie grupy z wykonania live obu singli podczas Top Of The Pops.

„Overkill / Bomber”

2019 rok to 40-lecie premiery przełomowych albumów „Overkill” i „Bomber”. Okrągły jubileusz to doskonała okazja, aby oba tytułowe single ujrzały światło dzienne w gruntownie odświeżonej, limitowanej formie. To jednak nie koniec świętowania – czekajcie na kolejne mocne i ekscytujące newsy, jakie pojawią się na przestrzeni najbliższych miesięcy. Odwiedzajcie www.iMotorhead.com i bądźcie na bieżąco z pozostałymi aktualnościami!

„Overkill”
Strona A: „Overkill”
Strona B: „Too Late Too Late”

„Bomber”
Strona A: „Bomber”
Strona B: „Over The Top”

Polecane

Share This