Mouga przed Young Guns


2011.10.22

opublikował:

Mouga przed Young Guns

Na koncerty zapraszamy już w przyszłym tygodniu – 28 października do klubu Pod Minogą w Poznaniu oraz dzień później, 29 października do  warszawskiego klubu Radio Luxembourg.

Muzyka jaką tworzą Mouga to połączenie alternatywnego metalu i melodyjnego nowoczesnego hardcore’u/ emocore’u oraz różnego rodzaju brzmień od akustycznych po jazzowe. Pochodzący z Tarnowskich Gór zespół został bardzo szybko dostrzeżony na lokalnej scenie i okrzyknięty jednym z najciekawszych zjawisk na polskiej sceny muzycznej.

Zespół dużo koncertuje i dał się już poznać jako świetny zespół koncertowy – grają żywiołowo i ekspresyjnie czym zjednują sobie publiczność – wielu dziennikarzy uznało ich za najlepszy support w historii Acid Drinkers, z którymi Mouga mieli okazję dzielić scenę podczas zeszłorocznej jesiennej trasy.

Zespół zwyciężał już w wielu konkursowych festiwalach, jak chociażby III edycji Rock’n’Roll Festival oraz festiwalu „Rock bez Igły 2007”, Browar Rock Festival 2011, Festiwal Rock Stars 2011.

Mouga powstali w 2005 roku, a w skład zespołu wchodzą Mateusz „Konyu” Konieczny (wokal, gitara), Sebastian „Stepol” Brzuszczak (perkusja), Marcin „Dywan” Misdzioł (bass) , Przemysław „Grażyna” Grażka (gitary). Formacja ma na koncie EP-kę „Mescaline” wydaną w 2007 roku oraz debiutancką płytę  „The God & Devil’s Schnapps” wydaną nakładem wytwórni Mystic.

Polecane

Share This