Można już głosować na Złotego Bączka


2012.09.21

opublikował:

Można już głosować na Złotego Bączka

Na stronach internetowych Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka na najlepszy koncert tegorocznej edycji festiwalu Przystanek Woodstock. W głosowaniu biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Scenie Dużej i Scenie Małej/Folkowej Festiwalu.

W czasie 19-tej edycji, podobnie jak rok wcześniej, wręczone zostaną trzy Złote Bączki. Dwa z nich za występ na Scenie Dużej – jeden dla zespołu z Polski, drugi dla kapeli ze świata. Tę część plebiscytu rozstrzyga jedno głosowanie na wszystkich artystów ze Sceny Dużej. Głosować można TUTAJ.

Natomiast trzecia statuetka jest nagrodą za występ na Scenie Folkowej i tutaj  przeprowadzone jest oddzielne  głosowanie.

Plebiscyt składa się z kilku etapów. Po każdym z nich odrzucona zostaje część wykonawców, którzy uzyskali najmniejszą ilość głosów. Pozostali rywalizują dalej, aż do etapu ostatniego, w którym pozostanie trzech wykonawców. Ilość oddanych głosów wskaże laureatów. Zostaną oni zaproszeni na kolejny Przystanek Woodstock i jeśli zaproszenie przyjmą, wystąpią na Dużej Scenie Festiwalu.

Głos może oddać każdy. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy założyć konto w serwisie wosp.org.pl. Po zakończeniu etapu i rozpoczęciu kolejnego ci, którzy oddali głos, otrzymują możliwość ponownego głosowania, niezależnie od tego, czy wybrany przez nich zespół został w plebiscycie, czy też odpadł. Istnieje więc możliwość oddania kilku głosów na tego samego wykonawcę, można także w każdym etapie wspierać innego wykonawcę.

Nagroda Złotego Bączka jest przez wielu artystów uważana za najważniejsze wyróżnienie w karierze.

W tym roku laureatami zostali:

W kategorii zespół zagraniczny – Airbourne

W kategorii zespół polski – Luxtorpeda

W kategorii zespół grający na Scenie Małej/Folkowej – Bethel

Polecane

Share This