Mr Gil w Metal Mind Productions


2012.03.21

opublikował:

Mr Gil w Metal Mind Productions

Początek zespołu Mr Gil datowany jest na 1998 rok. Wtedy to Mirek Gil, ówczesny gitarzysta progresywnego zespołu Collage, postanawia pokazać swoje twórcze możliwości i pod szyldem Mr Gil wydaje swój pierwszy album „Alone”. W pierwszym składzie znajdowali się Olaf Łapczyński – wokal, Krzysztof Palczewski – instrumenty klawiszowe, Piotr Witkowski – gitara basowa oraz Vlodi Tafel – perkusja. Najbardziej znanym i kojarzonym utworem z albumu „Alone” jest utwór „Beggar”, który do dziś można usłyszeć na koncertach grup dowodzonych przez Mirka Gila. Po tym niewątpliwym sukcesie zespół… zamilkł na 10 długich lat. Na szczęście Mirek Gil postanowił  odświeżyć projekt i tym sposobem w 2010 roku pojawił się album „Skellig”, z Karolem Wróblewskim (Believe) na wokalu. W tym samym roku swoją premierę ma album „Light and Sound”. Po kolejnych dwóch latach Mr Gil powraca z czwartą studyjną płytą „I want you to get back home”.

 

Jak mówi zespół: „Nie da się wszystkiego zaplanować. Tym bardziej nie da się zapanować nad tym, co wychodzi z ludzkiej duszy. Bo to właśnie z potrzeby szczerości, przyjaźni i pasji wyrósł pomysł nowej płyty Mr Gila. Przyjaciele postanowili znowu spotkać się w studiu, aby dokończyć wspólną opowieść…”

 

A opowieść ta zaczęła się już na płycie „Light & Sound”, kiedy wykrystalizował się najlepszy skład grupy. Mirek Gil zaangażował do projektu Karola Wróblewskiego (wokal), Konrada Wantrycha (fortepian) oraz Paulinę Druch (wiolonczela). Nowy album „I Want You To Get Back Home” powstał w tym samym składzie i przynosi 10 premierowych utworów. „To jak powrót do domu, powrót do spokoju i ciepła.” – mówi Mirek Gil. „W nowej muzyce jest dużo przyjaźni i to była główna idea. Czy jest coś ważniejszego i piękniejszego? Wszyscy się jeszcze lepiej poznaliśmy i dotarliśmy do siebie. W sobie znaleźliśmy ten dom.”

 

Więcej szczegółów już wkrótce.

Tagi


Polecane

Share This