MTV EMA 2012 we Frankfurcie

Frankfurt gospodarzem tegorocznej gali


2012.03.13

opublikował:

MTV EMA 2012 we Frankfurcie

MTV ogłosiło dzisiaj, że gospodarzem gali rozdania nagród MTV EMA 2012, która co roku nagradza najlepszych artystów, będzie Frankfurt. Nagrody MTV zostaną rozdane w niedzielę 11 listopada w obiekcie Festhalle. Frankfurt już po raz drugi będzie gospodarzem imprezy (po raz pierwszy miało to miejsce w 2001 roku).

„Cieszymy się, że gala MTV EMA wraca do Frankfurtu i że po raz drugi MTV EMA odbędą się w tak dynamicznym i tętniącym życiem mieście” – powiedział Bob Bakish, prezes Viacom International Media Networks (VIMN). „MTV EMA jest bez wątpienia jedną z najważniejszych imprez muzycznych na naszej planecie, prezentując artystów z różnych stron świata –  od Stanów Zjednoczonych, przez Europę aż po Azję. Tradycyjnie spodziewamy się, że gala MTV EMA przykuje uwagę widzów i fanów spektakularnymi występami i niezapomnianymi momentami”.

MTV zaprezentowało również dwóch potwierdzonych sponsorów: firmy Replay i Renaissance Hotels. Replay to oficjalny ogólnoeuropejski sponsor MTV EMA 2012. Partnerstwo umożliwi integrację na wszystkich platformach MTV, co pozwoli obecność partnerów w działaniach promocyjnych bezpośrednio poprzedzających ceremonię, na billboardach telewizyjnych, we wszystkich materiałach marketingowych i prasowych oraz na dedykowanej MTV EMA ministronie, a dodatkowo również podczas działań, prowadzonych we Frankfurcie. Z kolei Renaissance Hotels otrzymał status partnera mediów cyfrowych na rynki Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Pozostali sponsorzy i partnerzy zostaną przedstawieni w ciągu nadchodzących tygodni.

Dave Sibley, wiceprezes BE VIACOM, Viacom International Media Networks, komentuje „Powrót firmy Replay jako sponsora w tym roku świadczy o  bezkonkurencyjnej więzi, jaką MTV EMA utrzymuje z młodą publicznością na całym świecie, o autentyczności samej imprezy oraz o sile naszej marki. MTV EMA 2012  zapewni firmom Replay i Renaissance Hotels najlepszą ekspozycję oraz skuteczne dotarcie do młodych ludzi”.

Dan Ligtvoet, wiceprezes i dyrektor generalny VIMN North, dodaje: „Organizacja MTV EMA 2012 w Niemczech to dla nas wielki zaszczyt. Cieszymy się ze współpracy z miastem Frankfurt i z dumą zaprezentujemy ceremonię, która odbędzie się w listopadzie w Festhalle – jedynym miejscu, w którym MTV EMA odbędzie się nie jeden, a dwa razy”.

Prezydent Frankfurtu, dr Petra Roth, mówi: „Jesteśmy dumni, że MTV wybrało Frankfurt na gospodarza MTV EMA 2012 – imprezy najlepiej pokazującej unikalne możliwości MTV w zakresie organizacji globalnych wydarzeń muzycznych światowej klasy, które przyciągają tysiące fanów. Cieszymy się, że Frankfurt znów znalazł się w świetle jupiterów!”

Tegoroczna gala MTV EMA 2012 ma szansę trafić potencjalnie do 1,2 miliarda osób. Dodatkowe transmisje w internecie i inne multimedialne elementy gali zapewnią dotarcie do wielomilionowej społeczności interaktywnej. Producentami wykonawczymi MTV EMA 2012 są Richard Godfrey i Bruce Gillmer.

Od momentu powstania w 1994 roku gala MTV EMA cieszy się opinią jednej z najpopularniejszych ceremonii rozdania nagród muzycznych na świecie. MTV EMA 2011, emitowane z Belfastu, zanotowały dwucyfrowy wzrost całkowitej liczby widzów. 18. Edycja gali przyniosła także 37% przyrost w grupie 12-24 lat, a w głosowaniu na poszczególne kategorie MTV EMA odnotowano aż 236% wzrost – łącznie oddając 158 milionów głosów.

W poprzednich edycjach MTV EMA uczestniczyli najwięksi światowi wykonawcy hip hopu, rocka czy popu – Beyoncé, Katy Perry, Jay-Z, Rihanna, Foo Fighters, Justin Bieber, Shakira, Kanye West, Tokio Hotel, Red Hot Chili Peppers, Kings of Leon, U2, Madonna, Lady GaGa, Bon Jovi i wielu, wielu innych.

Polecane