Muariolanza ma pięć lat


2011.07.16

opublikował:

Muariolanza ma pięć lat

Nazywana „pierwszym polskim zespołem ambient-jazzowym” Muariolanza w ciągu pięciu lat wydała cztery płyty i zagrała prawie sto koncertów.

Piątą rocznicę wydania debiutanckiej płyty „Muarioland” zespół świętuje na specjalnym koncercie urodzinowym w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie (koncert jest jednym z wydarzeń festiwalu Kręgi Sztuki: www.kregisztuki.com ), w tę sobotę o godz. 17.

Gościnnie zagrają muzycy, którzy kiedyś grali z zespołem (wystąpili na pierwszej płycie): perkusista Krzysztof Gradziuk, skrzypek Dominik Bieńczycki i basista Leszek Hurtig. Pojawi się również multiinstrumentalista Mirek Rzepa (autor tegorocznej płyty „Rymszary”). Psychodeliczną balladę „Agenci Atlantydy” zaśpiewa Maja Orzełowska. Repertuarowo zespół bardziej niż zwykle skupi się na pierwszej płycie (usłyszymy prawie cały album).

Wystąpi na żywo tancerka, która dotąd na koncertach zespołu obecna były jedynie w wizualizacjach – tym razem specjalnie przyjedzie i zatańczy do swoich ulubionych utworów. To Monika Wachowicz, aktorka słynnego uznanego w całej Europie, awangardowego Teatru A Part w Katowicach, najczęściej obecna w „tanecznych” wizualizacjach Muariolanzy.

  

Wydarzeniem dodatkowym będzie wernisaż wystawy fotografii i ilustracji, które złożyły się na szatę graficzną dotychczasowych czterech płyt zespołu (projekty Marty Strzody i Pawła Garwola). Można będzie zobaczyć m.in. legendarną mapę Boru z płyty „Po drugiej stronie Przemszy” (w rozmiarze kingsajz), origami z „Muariolandu” i pocztówki z „Muafriki”.

  

Koncert jest zarazem prapremierą kompilacji „Sealesia”.

Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, sobota 16 lipca 2011, godz. 17. Wstęp wolny!

Polecane

Share This