Multimedialny koncert SBB na stulecie niepodległości

Legendarny zespół rockowy w unikalnym projekcie z okazji stulecia odzyskania przez niepodległości.


2018.07.30

opublikował:

Multimedialny koncert SBB na stulecie niepodległości

fot. materiały prasowe

Legendarny zespół rockowy zagra w unikalnym projekcie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyka i historia Katowic oraz Górnego Śląska zostanie połączona w jedno, plenerowe widowisko.

Zespół SBB sam współtworzy historię polskiej muzyki rockowej. Trójka artystów: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski grają razem z przerwami od niemal 50 lat. Należą również do największych innowatorów polskiego rocka. Nazwę SBB, początkowo tłumaczoną jako Silesian Blues Band, szybko zaczęli rozwijać na Szukaj, Burz, Buduj. Konsekwentnie więc od kilku dekad burzą i budują na nasze myślenie o muzyce. Nagrali już ponad 40 płyt, od lat 70. koncertują na całym świecie, w 2006 roku występowali jako gość specjalny na polskich koncertach Deep Purple. Od 4 lat, po długiej przerwie, SBB występuje ponownie w oryginalnym składzie z perkusistą Jerzym Piotrowskim.

W takim też składzie usłyszymy ich na plenerowym koncercie z okazji stulecia niepodległości Polski. Najwspanialsze utwory SBB zabrzmią w wyjątkowym otoczeniu – obok historycznego budynku Sejmu Śląskiego.

Miasto Katowice zaprosiło legendarny zespół do stworzenia muzycznego widowiska inspirowanego historią Katowic. Muzyka zespołu prowadzonego przez Józefa Skrzeka przeplatać się będzie z ożywionymi zdjęciami dawnych Katowic. W ten sposób słuchacze podwójnie zanurzą się w historii – miasta i muzyki.

Wstęp na koncert jest wolny.

Tagi


Polecane