Múm już w Polsce


2013.10.01

opublikował:

Múm już w Polsce

Múm – jedna z największych obok Sigur Ros i Björk gwiazd muzyki z Islandii wystąpi w Polsce trzykrotnie. Już dziś artyści wystąpią w Sali Wielkiej poznańskiego CK Zamek, jutro zaprezentują się w stołecznym Basenie, natomiast w czwartek Múm wystąpią we Wrocławiu (Alibi).

 

Múm po niemal piętnastu latach kariery są już niemal instytucją na muzycznej scenie nie tylko w rodzimej Islandii. Ponad dekadę temu okrzyknięci pionierami tzw. folkotroniki, dziś wraz z Sigur Ros, Gus, Gus i Björk uchodzą za głównych ambasadorów kultury muzycznej z wyspy gejzerów. Kilkukrotnie występowali także w Polsce, m.in. na festiwalach Sacrum Profanum i Freeform. Ich albumy „Finally We Are No One” z 2002 i ostatni „Sing Along To Songs You Don´t Know” sprzed czterech lat okazały się nad Wisłą alernatywnymi bestsellerami.

Supportem koncertów Múm w Polsce będzie kolejny niezwykle ceniony islandzki wykonawca – Sin Fang. To, podobnie jak Múm czy Sóley, wykonawca związany z prestiżową oficyną Morr Music. Projekt Sindri Már Sigfússona – jednego z ważniejszych bardów północnego neo-folku, znanego też jako wokalista grupy Seabear, w ubiegłym roku podbił serca miłośników brzmień z Islandii znakomitym albumem “Summer echoes”, nagrywanym w studio Sigur Rós, z udziałem m.in. członków Múm. W tym roku Sigfússon zachwycił kolejnym krążkiem „Flowers” wyprodukowanym przez Alexa Sommersa, odpowiedzialnego również za brzmienie płyt Sigur Rós oraz Jónsi`ego. Tym samym polskiej publice trafia się niezwykła okazja, by zobaczyć równocześnie dwie gwiazdy muzyki z Wyspy Gejzerów!

Múm

Sin Fang

01.10 – Sala Wielka CK Zamek, Poznań

02.10 – klub Basen, Warszawa

03.10 – klub Alibi, Wrocław

Polecane

Share This